Nepokoje, rabování, demonstrace, pokání a stud za bílou barvu pleti. Bašta se obává tohoto hrozivého konce

30.08.2020 8:41

Západní civilizace prochází inkluzí, píše někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta ve svém pravidelném komentáři na serveru Prvnízprávy.cz. V tomto případě nemá na mysli propagandistické zdůvodnění tohoto typu vzdělávacího procesu, ale jeho praktické provedení. To ve svých důsledcích znamená, že tempo, rozsah a kvalita výuky se musí přizpůsobit těm nejméně motivovaným, nejpomalejším, ale také nejagresivnějším žákům ve třídě. Protože nejdůležitější princip inkluze představuje zásada „rovných příležitostí“, nelze z třídních kolektivů nikoho vyjmout.

Nepokoje, rabování, demonstrace, pokání a stud za bílou barvu pleti. Bašta se obává tohoto hrozivého konce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

„Když sleduji události letošního léta v USA, které probíhají pod záminkou boje proti rasismu, mám pocit, že školní inkluze v podobě, kterou zavedli u nás v České republice, je přípravou na zásadní změnu západní civilizace,“ píše Bašta úvodem.

Přichází báječný nový černobílý svět, v němž bílá barva pleti bude už navždy znamením hanebné minulosti, se kterou se musíme rozejít, třeba i násilím. A hlavně důsledně. „Proto černí revolucionáři a jejich spojenci z akademické sféry začínají označovat instituce, vědecké obory a kulturní odvětví provinilé bílým rasismem,“ dodává.

„Zavrhli matematiku, protože je složitá a bílá, a nedávno došlo i na anglickou gramatiku, kterou označili za nástroj bělošské arogance. Vážná hudba také neprošla revolučním sítem pro svou bělošskost,“ pokračuje Bašta.

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 30351 lidí
Optimisté tvrdí, že ty poslední tři měsíce nepokojů, rabování, demonstrací, požadavků a návrhů na odškodnění za otroctví, pokání a stud za bílou barvu pleti, nemusíme brát tak vážně. Že jde jen o svéráznou formu předvolební kampaně Demokratické strany, která pro své vítězství v prezidentských volbách potřebuje získat hlasy černošské a hispánské menšiny. Pak se vše zase vrátí k normálu.

Bašta se však obává, že už to nepůjde. „Spojeným státům se ve dvacátém století vyhnuly totalitní ideologie, které trápily Evropu (komunismus, fašismus, nacismus) a Asii. Tamní společnosti proto hrozí, že se nakazí nějakou podobnou formou totality. Hlavní nebezpečí tkví v rasismu kombinovaném s variací na čínskou kulturní revoluci. To byl také pokus o inkluzi civilizace, naštěstí neúspěšný,“ uzavírá svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…