Nepřijdete-li do debaty veřejnoprávní ČT, bude to zlé. Václav Moravec to dnes názorně předvedl na Babišovi

06.09.2020 13:10

Pořad České televize Otázky Václava Moravce na neděli sliboval divákům duel mezi premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem a předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Jenže Babiš nedorazil, jeho tým se podle slov Moravce k pozvánce ani nevyjádřil. Moderátor tedy alespoň tak trochu výsměšně vystavil prázdnou židli se štítkem – premiér. Moravec toto vydání pořadu nazval jako „Otázky z karantény“ a moderoval „debatu“ přes telemost ze svého domova, kde setrvává v domácí karanténě.

Nepřijdete-li do debaty veřejnoprávní ČT, bude to zlé. Václav Moravec to dnes názorně předvedl na Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor pořadu OVM Václav Moravec

„Tady jsou témata a hosté dnešních mimořádných Otázek,“ uvedl Václav Moravec s lehkým úsměvem pořad z pracovny svého bydliště, kde setrvává v domácí karanténě kvůli riziku nákazy koronavirem.

V upoutávce k debatě na téma Země mocných a nemocných pak divák sleduje na ilustračních záběrech premiéra Babiše v terénu, či jak odpovídá u mikrofonů na otázky novinářů.

Anketa

Je Česká republika dobře řízenou a vedenou zemí? (Ptáme se od 2.9.2020)

61%
39%
hlasovalo: 13116 lidí
A to už si vzal slovo opět Moravec, který v obšírném „úvodním slově“ shrnul situaci v zemi související s nákazou nemocí covid-19 a vůči nepřítomnému premiérovi přehled nevyzníval nijak pochvalně.

„Odborná epidemiologická rozhodnutí destruovaná českým premiérem a výsledek? Dynamický nárůst počtu nakažených a zmatečná vládní rozhodnutí o nošení roušek, například ve školách. Česká republika patří v současné době k „premiantům“ v rychlosti šíření nemoci covid-19. Podle epidemiologů je na vině nejen rychlé rozvolňování preventivních opatření, což ostatně potvrdil v pátek v rozhovoru pro Českou televizi i vládní zmocněnec, epidemiolog Roman Prymula. Epidemiologové mají obavu, že v následujících týdnech rapidně přibude i procento případů nemoci s těžkým průběhem. K nejvíce postiženým regionům patří Praha, která na epidemiologickém semaforu koncem týdne zoranžověla. Od 9. září budou Pražané nosit roušky v obchodech a restaurace budou mít zavírací dobu o půlnoci. Od 14. září roušky nasadí děti na školních chodbách. Proč až za pět nebo za deset dní, proč ne hned?“ sečetl aktuální stav a nařízená opatření Moravec.

V následujícím záběru nechal promluvit na tiskové konferenci ředitelku pražské hygienické stanice Zdeňku Jágrovou, která vše vysvětlila tak, že opatření se budou zavádět s pozdější platností proto, aby měly například restaurace šanci se připravit, doprodat zboží apod.


(Screen: ČT)

A následně už se Moravec jal přes telemost představovat hosty v Otázkách z karantény, jak je sám pojmenoval. „Na dálku zdravím předsedu sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivana Bartoše...“

„Dodávám, že k diskusi před šesti týdny byl také pozván premiér Andrej Babiš. Od data 27. července jsme tiskového mluvčího opakovaně žádali o jakékoliv vyjádření a od 27. července jsme onu písemnou korespondenci učinili 3., 14., 20., 24., 25. a 31. srpna. Mezitím jsme se pokoušeli mnohokrát o telefonický kontakt a poslali víc než desítku sms zpráv. Odpovědi nikdy nedorazily,“ chrlil Moravec za častých záběrů na prázdnou premiérovu židli ve studiu.

„Jediná písemná reakce z Úřadu vlády přišla 27. července, spočívala v příslibu předání pozvánky a v dotazu, kdo bude v debatě dalším hostem. Tím měl být od počátku právě Ivan Bartoš. Proč se vás pan premiér bojí, pane předsedo?“ pustil se Moravec konečně do „debaty“...

„Tak já nevím, jestli se bojí mě konkrétně. Já dokonce dnes jsem uvažoval, jestli mě to těší, nebo netěší. Mě to spíš netěší,“ reagoval Bartoš na dlouhý úvod moderátora a na prázdnou židli ve studiu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste proti lidem. Podvolili jste se. Klaus sejmul Fialovu vládu

12:22 Jste proti lidem. Podvolili jste se. Klaus sejmul Fialovu vládu

U příležitosti oslav 103. výročí samostatného Československa promluvil bývalý prezident Václav Klaus…