Nespokojení zemanovci se sjednocují, chtějí mimořádný sněm SPOZ

16.10.2013 19:30 | Zprávy
autor: čtk, mp

Nespokojení zemanovci se sjednocují, aby po volbách vyvolali mimořádný sjezd Strany práv občanů (SPOZ). Založili kvůli tomu "názorovou platformu", která se poprvé sešla v úterý v Kutné Hoře. Jejím cílem je vyměnit současné stranické vedení, s nímž je řada regionálních organizací nespokojena, řekl dnes ČTK Vladimír Dryml. Kvůli kritice vedoucích členů byl senátor nedávno ze strany vyloučen.

Nespokojení zemanovci se sjednocují, chtějí mimořádný sněm SPOZ
Foto: Hans Štembera
Popisek: V pražském TOP hotelu se konal sjezd SPOZ

"Shodli jsme se, že se v SPOZ nedodržují stanovy, což považujeme za velmi alarmující záležitost," řekl Dryml. Odpovědní členové vedení proto podle něj mají být "pohnáni k zodpovědnosti". Regionální organizace se bouří hlavně kvůli zásahům, které předsednictvo učinilo v navrhovaných kandidátkách do předčasných voleb. Řada zemanovců v krajích proto uvažuje, že pro nové kandidáty nebude vůbec hlasovat, uvedl Dryml.

Za vedení se minulý týden postavilo sdružení Přátelé Miloše Zemana

Nespokojené straníky podporuje i místopředsedkyně Dita Portová. Podle ní se jedná o statečné lidi, kteří chtějí změnit arogantní politiku stranického vedení. Sama je členkou předsednictva, dlouhodobě ale tvrdí, že stranu řídí zejména vlivný podnikatel Martin Nejedlý a kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. "Platforma má moji podporu," řekla dnes ČTK Portová.

Za vedení se minulý týden postavilo sdružení Přátelé Miloše Zemana, které vyzvalo odbojné členy SPOZ, aby zvážili setrvání ve straně. Vnitřní spory straně škodí, řekl novinářům šéf sdružení Eduard Zeman. Sdružení stálo za myšlenkou na návrat současného prezidenta a čestného předsedy SPOZ Miloše Zemana do vysoké politiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč chce Pavel na NATO? Ve studiu padlo: Kolář a zbrojaři v pozadí

16:33 Proč chce Pavel na NATO? Ve studiu padlo: Kolář a zbrojaři v pozadí

Prezident Petr Pavel definitivně opustil roli nestranného arbitra. Svou druhou kandidaturu na post h…