Nestihneme volby?! Klára Samková vypěnila nad tím, co provedli v Senátu. Zase to hlasování poštou

24.04.2021 19:19

Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém profilu zaměřila na to, že senátní výbor kvůli korespondenční volbě nepodpořil volební novelu. „Jak zrušit demokracii v přímém přenosu a bez jakéhokoliv povšimnutí,“ uvedla.

Nestihneme volby?! Klára Samková vypěnila nad tím, co provedli v Senátu. Zase to hlasování poštou
Foto: archiv K. Samková
Popisek: Klára Samková

Samková právě na toto podle svých slov odpovídá. Jak tedy zrušit dle jejího názoru demokracii? „Ústavní soud prohlásí, že volební zákon, který v zemi funguje cca 30 let, je neústavní (takže, mimochodem, byly neústavní všechny volby, včetně té, která přivedla tuto zemi ke stále se prohlubujícímu marasmu, totiž té, která dala vzniknout opoziční smlouvě),“ napsala.

„Poslanecká sněmovna s vyplazeným jazykem v limitním termínu vytvoří nový zákon, přičemž zázrak už je ten, že to stihli a vůbec se na něčem shodli,“ dodala.

„Senát to shodí, takže v podstatě není možné volební termín stihnout, a to z důvodu korespondenčního hlasování z ciziny. Přitom občané trvale žijící v ČR, pokud nemohou hlasovat v místě trvalého bydliště (které ovšem má, jak známo, ze zákona pouze EVIDENČNÍ charakter), musí se dostavit pro vydání volebního průkazu do svého trvalého (EVIDENČNÍHO) bydliště OSOBNĚ. Takže občané žijící mimo ČR jsou proti občanům žijícím na území ČR naprosto brutálně zvýhodnění... Tedy, pokud nejsou, tak se toho Senát dožaduje, protiústavnost jeho názoru mu, obávám se, nejenomže nevadí, ale ani mu nepřišla na mysl... Jojo, to jsou ti strážci demogracie!“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nevytiskli jim 2 miliony kusů novin proti Babišovi. A teď přišel řev

11:35 Nevytiskli jim 2 miliony kusů novin proti Babišovi. A teď přišel řev

Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr chtěl před volbami rozeslat lidem miliony výtisků svých no…