Neuvěřitelná náhoda. Policie díky ní zachránila život 12 uprchlíkům

02.07.2016 11:58

Britská policie zachránila na silnici M25 život dvanácti uprchlíkům z Afghánistánu, Iránu a Iráku, Všichni požádali v zemi o azyl. Podle serveru bulvárního deníku The Sun měli uprchlíci velké štěstí, že se možnosti podat žádost o azyl vůbec dožili. Zachránila je náhoda.

Neuvěřitelná náhoda. Policie díky ní zachránila život 12 uprchlíkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

Dvanáct občanů Iráku, Afghánistánu a Íránu mělo veliké štěstí. Mířili do Británie v uzavřeném nákladní voze, za jehož volantem seděl polský řidič. Vezl do Spojeného království zboží. Zastavil se na odpočívadle na povinnou přestávku na kafe a aby se prospal. Přestávky nařizuje zákon. Z klidu ho však vytrhl zaměstnanec jednoho z britských letišť, který se na odpočívadle také zastavil na kávu. Ten totiž z nákladního vozu slyšel křik – volání o pomoc. Zavolal proto policisty.

Celý text najdete zde

Podle policie byli uprchlíci vzati do vazby, pro jejich vlastní bezpečí. Podle všeho měli obrovské štěstí, že se na cestě do Británie neocitli v náklaďáku, který by vezl mražené potraviny. Tak velkou zimu by totiž nemohli delší dobu přežít.

Už tak byli uprchlíci velmi teple oblečení. Když vystoupili z náklaďáku polského řidiče, který anglicky příliš neuměl, vypadali unaveně a rozrušeně. Kdyby je nezachránil náhodný pozorovatel, byly by nuceni v tom nákladním voze ještě mnoho hodin, než by se polský řidič prospal a následně dorazil do cíle své cesty. Až tam by nákladní prostor otevřel. Ani to by nemuseli přežít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

9:24 To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

Český zpěvák a skladatel Janek Ledecký, hudebník a otec dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké…