Neuvěřitelné. Memorandum o lithiu se prý podepsalo kvůli chybě úředníka. Poslal jsem špatný dopis, kaje se

12.10.2017 16:04

Server Aktuálně.cz přinesl vyjádření ředitele odboru geologie na ministerstvu životního prostředí Martina Holého, který prohlásil, že ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO) s memorandem o těžbě lithia nesouhlasil a chtěl to dát najevo, ale Holý coby ředitel odeslal špatnou verzi e-mailu.

Neuvěřitelné. Memorandum o lithiu se prý podepsalo kvůli chybě úředníka. Poslal jsem špatný dopis, kaje se
Foto: Radim Panenka
Popisek: Lucie Kubovičová, Richard Brabec, Andrej Babiš
reklama

Politická bitva o lithium pod Českem, které bude možná vytěženo, pokud se to ekonomicky vyplatí, pokračuje. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš stále opakuje, že sociální demokraté chtějí přes kauzu lithium obrat lid této země o dva tisíce miliard, a hovoří o megatunelu. Tento „megatunel“ má prý počátek v memorandu, které s australskou firmou European Metals Holding podepsal  šéf resortu průmyslu a obchodu z ČSSD Jiří Havlíček.

Sociální demokraté oponují, že Babiš kauzu lithium jen zneužívá před volbami, že ono memorandum je jen obecné povahy a jeho smyslem je ochránit ekonomické zájmy České republiky. Argumentují také tím, že proti memorandu nijak výrazně neprotestoval ani ministr pro životní prostředí Richard Brabec, ačkoli tak mohl učinit. Místo toho s memorandem souhlasil.  

Ředitel odboru geologie na ministerstvu životního prostředí Martin Holý tvrdí, že ministr byl proti podpisu memoranda, ale z ministerstva neodešel ten správný e-mail.  

„Tuším, 20. září přišel na ministerstvo životního prostředí e-mail ředitele odboru ministerstva průmyslu, v jehož příloze byl neodeslaný dopis pana ministra Havlíčka. V tomto dopise nás žádal o podpis memoranda,“ popsal situaci Holý. Ředitel prý o den později e-mail vzal a chtěl od ministra pro životní prostředí Richarda Brabce popsat, co by se s tímhle e-mailem mělo dít dál.  

Celý článek naleznete zde.

„Pan ministr Brabec mi dal jasný příkaz memorandum nepodepisovat. Já jsem se s ním ztotožnil, protože doba na to zralá není,“ konstatoval ředitel s tím, že později bohužel odeslal špatnou verzi e-mailu. „Byla to samozřejmě moje chyba. Já jsem odeslal špatnou verzi, to se stane,“ zopakoval ředitel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…