Neuvěřitelné. Mluvčí prezidenta zveřejnil FOTO: Zeman a Schwarzenberg

19.09.2015 21:27

Před pár dny uplynulo 78 let ode dne, kdy tento svět opustil první československý prezident T. G. Masaryk a na tuto zemi se jen krátce na to snesla temná nacistická a komunistická desetiletí. Od roku 2001 se na hřbitově v Lánech obnovila vzpomínková akce u příležitosti tohoto výročí s názvem Masarykova vatra. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček ukázal fotky z letošního vzpomínání. Zvláštní dar od prezidenta dostal Karel Schwarzenberg.

Neuvěřitelné. Mluvčí prezidenta zveřejnil FOTO: Zeman a Schwarzenberg
Foto: Archiv
Popisek: Tomáš Garrigue Masaryk
reklama

Když první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk skonal 14. září 1937, celá republika se pohroužila do smutku. První Masarykova vatra ale byla zapálena už v roce 1935 u příležitosti 85. Masarykových narozenin. V roce 1937 bohužel vatra hořela hned dvakrát, podruhé v předvečer prezidentova pohřbu. Po druhé světové válce ale k zapálení Masarykovy vatry došlo jen v roce 1947, později vládnoucí komunisté tradici neudržovali.

Po sametové revoluci bylo na tento zvyk navázáno až v roce 2001 a od té doby se Masarykova vatra v Lánech opakuje v měsíci Masarykova úmrtí. Kromě prezidenta republiky Miloše Zemana se akce letos zúčastnil i Karel Schwarzenberg (TOP 09), který dostal od prezidenta zvláštní dar – vozembouch. Fotografie z této události na sociální síti Facebook uveřejnil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…