Neuvěřitelné: O pádu Nečase píší dokonce až v Malajsii

17.06.2013 8:12

Ohlášené demise předsedy české vlády Petra Nečase si všímají zahraniční média, a to nejen v sousedství České republiky, ale i ve vzdálenějších končinách. Shodně zdůrazňují, že jde o krok vynucený bezprecedentním skandálem, když při vyšetřování korupce a zneužití pravomocí byla zatčena mimo jiné šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová.

Neuvěřitelné: O pádu Nečase píší dokonce až v Malajsii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas byl hostem pořadu Otázek Václava Moravce
reklama

"Český premiér odstupuje po korupčním a špehovacím skandálu, do kterého se zapletla jeho nejbližší spolupracovnice," píše malajsijský web FMT a dodává, že členský stát Evropské unie tím vstupuje do období nejistoty, kdo vytvoří příští vládu. Podobně americký TribLive upozorňuje na osobní okolnosti provázející premiérovu demisi, tedy že jedním z terčů sledování, nařízeného šéfkou kabinetu, byla premiérova manželka a že pár je zrovna v rozvodovém řízení.

ODS chce zůstat u moci

Britská zpravodajská stanice BBC na svém webu zaznamenává, že po čtyřech vyčerpávajících a stresujících dnech šéf vlády při nedělním rezignačním projevu vypadal "uvolněně, téměř jakoby znovu ožil", což se nedalo říci o jeho stranických druzích, z nichž jeden se chopí úkolu převzít otřesenou stranu, znesvářenou koalici a nepopulární vládu.

Nečasova demise se mimo jiné dostala i na stránku francouzského listu Le Monde, podrobně referujícího o roli vlivné ředitelky premiérova kabinetu, "označované bulvárním tiskem i za jeho milenku", jakož i o požadavku levicové opozice na předčasné volby.

"Premiér podává demisi, jeho strana se nechce vzdát moci," zdůrazňuje polská zpravodajská televize TVN24 s tím, že jde o "důsledek velké korupční aféry, která otřásla vrcholy české moci". 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…