Nevídané. Doktor Macek se pustil do Klause

15.11.2012 10:24

Doktor Macek dnes nepotěšil prezidenta Klause. Sice na svém blogu obsáhle citoval jeho oblíbence Víta Bártu, ale prezidentovi vytkl, že se při vetu zákona o kinematografii příliš pouštěl do úvah o kvalitě umění, místo aby stručně vzkázal, že není důvod, aby daňoví poplatníci přispívali podnikatelům ve filmu na jejich byznys.

Nevídané. Doktor Macek se pustil do Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Prezident prý sice udělal dobře, že vetoval zákon o financování kinematografie, ale svým zdůvodněním dal prý zbytečně mediální klacek do rukou natažených do kapes daňových poplatníků.

„Kdyby své veto stručně odůvodnil větou, že nevidí jeden jediný důvod, proč by měli občané ze svých daní nedobrovolně kofinancovat jeden druh podnikání a tím jej zvýhodňovat oproti podnikání jinému a jiných, měli by potrefení obtížnou roli hájit opačný názor,“ píše Macek.

Pak ocitoval ze stránek Víta Bárty. Podle nich chce ministr dopravy Pavel Dobeš rezignovat až v prosinci ze dvou důvodů. Jednak musí dohlédnout na státní arbitráž se společností Eurovia, která kompletně zpackala výstavbu dálnice D 47. A Dobeš prý musí dohlédnout, aby arbitráž fušerskou společnost příliš nebolela. „Druhým skrytým významem jsou probíhající tendry na SŽDC, na jejichž výsledky by měl Dobeš „dohlédnout“,“ píše exministr dopravy.

Rovněž Macka zaujala včerejší zpráva, že Evropská komise chce zavést kvóty na zaměstnávání žen ve vedení společností. Macek k tomu přidal z Facebooku opsaný vtip: „Ten 40% podíl žen ve vedení podniku  se myslí na váhu nebo na počet?“ Pak se zamýšlí, jestli dalším preferovaným kritériem bude velikost nohou, nebo počet zubů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

15:59 Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud s…