Neviděl bych to hystericky, říká Dobeš o hlasování o církevních restitucích

09.01.2012 20:52

Ministr školství Josef Dobeš nechce komentovat, zda ve středu bude hlasovat pro nebo proti zákonu o církevních restitucích. Situaci ale neshledává hysterickou.

Neviděl bych to hystericky, říká Dobeš o hlasování o církevních restitucích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
reklama

Ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných ve vysílání Impulsu naznačil, že strana nakonec v otázce církevních restitucí couvne. Zásadní prioritou je podle něj naplnění programového prohlášení vlády. V něm je i závazek státu vyrovnat se s církvemi.

“Podstatné je naplnit programové prohlášení vlády,“ prohlásil v pořadu Impulsy Václava Moravce.

Podstatné je plnit programové prohlášení vlády

"Od nás tam je racionální pohled. Já jsem člověk, který říká, že jestliže je něco v programovém prohlášení vlády, tak je to třeba dotáhnout. Říkám, že Věci veřejné budou jednat, budeme se o tom bavit. Tady tu kauzu nemám nějak fatálně hysterickou," vysvětloval v rádiu.

Na přímý dotaz moderátora, jestli bude hlasovat pro nebo proti restitucím se nevyjádřil: “Já vám tady tuhle exkluzivitu říkat nebudu…“

Věci veřejné zasedají v úterý

Zmínil ale, že Věci veřejné budou jednat v poslaneckém klubu zítra, kde se o restitucích chtějí bavit a jednat.

“Já vám znovu říkám, já tady tuhle kauzu nemám nějak fatálně hysterickou, já jsem zažil mnoho hysterických věcí a od nás tam je racionální věc, racionální pohled,“ řekl Dobeš.

Chceme se svobodně rozhodnout

Celou situaci vidí jako řešitelnou. Dobeše nestresuje situace, že by měl být odvolán z ministerského křesla, jak premiér Nečas naznačoval, pokud se Věci veřejné postaví proti zákonu.

“Pro mě je podstatné, abychom naplnili programové prohlášení vlády, a abychom všechny strany věděly, že pro to hlasujeme svobodně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a znovu říkám, je to racionální kauza. Tohle není hysterická kauza, vysvětlil svůj pohled na věc Dobeš.

Přestávky zůstávají desetiminutové

Dobeš také jednoznačně potvrdil, že školní přestávky zůstanou desetiminutové. Myšlenka zkrátit pauzy na pět minut unikla z rozpracovaného návrhu.

"Rovnou jsem řekl - stahujeme to. Natvrdo tam dáváme jasně pro všechny, že přestávka je stejná." Proč se nepřistupuje na změnu pětiminutových přestávek okomentoval slovy: "Ne, já jsem psycholog, který pracoval 15 let s dětma, já na ně budu tlačit, aby se více učili, ale na druhou stranu to musí být vyvážený."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nip
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

12:33 FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

Poté, co vláda v Česku zavedla nouzový stav, vyrážejí Češi více do přírody, i tam však platí nařízen…