Nevládní organizace: Němci, ohrožujete Evropu tím, že mlčíte k porušování lidských práv v Rusku

04.09.2014 12:37

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch vydala zprávu o porušování lidských práv v Rusku a reakci evropských politiků. A není to zrovna pochvalné čtení. Evropští politici, zejména ti němečtí, prý naslouchají lobbistům a lidská práva zcela odsunuli.

Nevládní organizace: Němci, ohrožujete Evropu tím, že mlčíte k porušování lidských práv v Rusku
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Od návratu Vladimira Putina do prezidentské funkce v roce 2012 prý v Rusku dochází k největšímu potlačování lidských práv od konce sovětské éry. Němečtí a evropští politici to však podle nevládní organizace ignorují, což je jádrem všech problémů. Píše o tom mezinárodní nevládní organizace Human Rights Watch, jejíž zprávu představuje server Britské listy.

Situace se prý ještě zhoršila během ukrajinské krize. Dnes již i oficiální místa označují lidi, kteří nepodporují roli Ruska na Ukrajině, zcela běžně jako „zrádce“. „V Rusku je daleko častěji slyšet státem provozovanou hysterickou propagandu než nezávislou novinářskou práci. Byla zahájena jedovatá kampaň s účelem démonizovat některé významné ruské kulturní osobnosti, které kritizují roli Ruska na Ukrajině,“ píše se prý ve zprávě.

Human Rights Watch upozorňuje na pokračující a naopak stále sílící represi. Omezeno prý bylo shromaždovací právo, stejně jako svoboda projevu. Od roku 2013 jsou i ty nejvýznamnější nevládní organizace oficiálně vedeny jako „cizí agenti“.

Celý text ZDE.

Politici, zejména v Německu, to však prý ignorují a naslouchají raději slovům lobbistů, kteří varují před kritizováním prezidenta Putina. Významnou roli zde prý sehrává bývalý spolkový kancléř Gerhard Schröder.

Podle Human Rights Watch by si ale politici měli uvědomit, že ignorováním lidských práv posilují v Rusku autoritářské tendence. „Je na čase, aby si Berlín vytvořil robustní, na hodnotách založenou zahraniční politiku, která je základním způsobem orientována na lidská práva. Jinak, i v době, až Putin odejde z úřadu, můžeme očekávat vážné problémy v Rusku i v celé Evropě,“ píše nevládní organizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zase lžete, Piráti… Bartoš se chlubil, jak v žácích zápasil s Krpálkem. Ten je o 11 let mladší

8:33 Zase lžete, Piráti… Bartoš se chlubil, jak v žácích zápasil s Krpálkem. Ten je o 11 let mladší

Předseda Pirátů Ivan Bartoš si utrhl na sociálních sítích pořádnou ostudu, když se rozhodl popřát ús…