Než spolupracovat s Bártou, to raději odejdu z politiky, štítí se Peake

18.04.2012 19:10 | Zprávy
autor: pal

Kdy mohl být lepší okamžik, aby odešla a nebyla obviňována z puče? Na grémiích dvou posledních nabyla Karolína Peake dojmu, že nemá sílu, aby prosadila svůj směr politiky, i kdyby se stala předsedkyní. A nyní zakládá novou platformu. Přestože prý hodlá dál hájit program VV, je pro vicepremiérku pro boj s korupcí vyloučené spolupracovat dál s Vítem Bártou. V tom případě bych politiku opustila, řekla Peake v Impulsech Václava Moravce.

Než spolupracovat s Bártou, to raději odejdu z politiky, štítí se Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake

Dlouho hájila VV i Víta Bártu. Byl to odchod pět minut po dvanácté? „Načasování si nevyčítám. Je mi líto, že si to někdo mohl vykládat tak, že jsem odešla v souvislosti s pátečním rozsudkem, protože tak tomu není,“ tvrdí Peake.

 „Vyčítám si možná málo razantní komunikaci uvnitř strany. Málo jsem křičela na poplach, že chování VV může vyústit v můj odchod. Nyní už jsem však zkrátka odmítala chodit do médií a obhajovat kroky, kterým nejenže nerozumí veřejnost, ale nerozumím jim ani já,“ shrnula svou současnou situaci vicepremiérka.

Od Bárty jsem se naučila, že musím být razantnější, vzpomíná Peake

Pro ni a řadu dalších lidí z Věcí veřejných vedl úspěch strany ve volbách a jejich následné působení v politice ke ztrátě iluzí. „Velice si vážím Radka Johna. Šel do politiky jako hvězda, a pokud z ní odejde, určitě už taková hvězda nebude. Jeho odvahy si vážím,“ řekla v rozhovoru pro Václava Moravce Peake.

Může Vít Bárta za to, kde dnes VV jsou? „Je nepochybně razantnějším prosazovačem svých názorů a postojů. Vděčím mu za to, že jsem se mnohému poučila, například že musím být razantnější. Dnes už vím, že jsem se mu měla postavit mnohem silněji,“ uvědomuje si Peake.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…