Neziskovka Ondráčky dostala dopis z Bruselu: Nebojte, Babiše pečlivě prověřujeme

11.01.2019 9:23

Evropská komise v dopise pro Transparency International ČR (TI), která dala podnět kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, vzkázala, že celou věc důkladně prošetřuje. Výsledky by mohly být známy v blízké době, informoval server Echo24.cz.

Neziskovka Ondráčky dostala dopis z Bruselu: Nebojte, Babiše pečlivě prověřujeme
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

TI se domnívá, že Babiš nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Podnět kvůli obcházení zákona o střetu zájmů v souvislosti s vlastnictvím médií podala v srpnu 2018 k Městskému úřadu v Černošicích. 

Druhý podnět pak podala TI Evropské komisi v září 2018 spolu s otevřeným dopisem ohledně střetu zájmů Andreje Babiše a evropských dotací pro Agrofert. Evropská komise nyní organizaci potvrdila, že se Komise rozhodla prozkoumat její stížnost.

„Komise si vyžádala a získala informace od českých úřadů k platbám z evropských strukturálních a investičních fondů společnostem patřícím do holdingu Agrofert,“ napsal TI za Evropskou komisi Gert Van Koopman s tím, že nyní hodnotí, zda byly tyto platby provedeny v souladu s pravidly včetně nařízení o konfliktu zájmů.

Výsledky šetření Evropské komise by měly být známy v blízké době, odhaduje ředitel české pobočky TI David Ondráček. „Podněty TI daly do pohybu české i evropské instituce a brzo budeme vědět první výsledky. Pravidla platí pro každého, střet zájmů se musí vyřešit a neoprávněné dotace vrátit,“ uvedl. Premiér Andrej Babiš odmítá, že by byl ve střetu zájmů, když svůj majetek převedl do dvou svěřenských fondů. 

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…