Neziskovky a povinné vakcíny? Klausovi se smáli. Deset měsíců staré video nabralo nový rozměr

25.11.2021 20:35

Vláda začíná čím dál tím věhlasněji hovořit o povinném očkování pro lidi určitého věku či profese. Institut Václava Klause si v tomto ohledu neodpustil připomenout leden 2021, kdy Václav Klaus v pořadu DVTV tvrdil, že vakcína brzo může být povinná. Ukazují, že došlo na jejich slova i přesto, že v té době byl bývalý český prezident oficiálně vedený jako dezinformátor.

Neziskovky a povinné vakcíny? Klausovi se smáli. Deset měsíců staré video nabralo nový rozměr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident Václav Klaus

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 24635 lidí
„22. 1. 2021, kdy vznikl tento rozhovor, byl prezident Václav Klaus stále ještě na webu Ministerstva zdravotnictví oficiálně veden jako dezinformátor…Rozdíl mezi ‚fake news‘ a realitou je v tomto případě přesně deset měsíců,“ píše se na Facebooku IVK.

Václav Klaus v DVTV tehdy uvedl, že existují studie, které říkají, že vakcíny tohoto typu nefungují a obsahují nejrůznější nebezpečí v sobě. A zajímalo ho, zda tyto studie také v pořadu DVTV citují. „Žijeme v éře vakcín, protože éra covidu všechno předčila, když se podíváte do televize, tak se vakcinuje,“ odmítl názor moderátora, že se o vakcínách aktuálně nebaví. Moderátor také připomněl velmi rázně, že žijeme přece v době, kdy je nepovinná vakcinace. „Ona je trošku nepovinná, ale trošku povinná. Myslím, že zítra povinná bude. Možná že to nerozhodne Parlament, tu povinnost, ale nejrůznější NGO vynutí, že to bude povinné v každém zaměstnání, na každé akci, takže ta povinnost vznikne,“ dodal. A kdo by to měl vynucovat, zajímá se moderátor. „No tak televize vašeho typu, které budou vytvářet takovou atmosféru, že nenechat se vakcinovat, rouškovat, testovat bude téměř hrdelní zločin, a takhle to bude vynuceno,“ varoval před devíti měsíci exprezident Klaus v DVTV.

Nyní totiž vláda zvažuje zavést model povinného očkování od určitého věku. Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek na tiskové konferenci po jednání vlády totiž uvedl, že povinné očkování je nevyhnutelné. Je to podle něj jediné řešení. Zvažují se věkové hranice 50 nebo 60 plus. Kabinet o tom  podle serveru Novinky.cz chce rozhodnout příští týden.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…