Nicolas Sarkozy mluvil v Moskvě na slavném institutu. Pokud máte z Ruska strach, raději snad ani nečtěte

29.10.2015 16:33 | Zprávy
autor: mp

Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy pronesl projev na půdě Moskevského státního institutu mezinárodních vztahů (MGIMO) a mimo jiné v něm konstatoval, že se svět neobejde bez ruské účasti při řešení syrské krize. Nejen proto by měl Západ přestat izolovat Rusko.

Nicolas Sarkozy mluvil v Moskvě na slavném institutu. Pokud máte z Ruska strach, raději snad ani nečtěte
Foto: FonArCom
Popisek: Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy a německá kancléřka Angela Merkelová

„Jsem jedním z těch, kteří se domnívají, že je Rusko důležitým partnerem při hledání cesty ven ze syrské krize,“ prohlásil Sarkozy na půdě MGIMO, slavného již v sovětských dobách. O jeho vystoupení informovala ruská agentura TASS.

Francouzský exprezident varoval, že dnes v Sýrii působí dvě mezinárodní koalice, jejichž snahy jdou často proti sobě. Měly by se tedy sjednotit, aby si neškodily. Po porážce islamistů musí být dosaženo politického řešení v Sýrii, jehož hledání se neobejde bez Ruska, neboť hraje v regionu významnou roli. V tuto chvíli je nejdůležitější porazit Islámský stát. Aby to bylo možné, musejí se Západ a Rusko znovu sblížit. „Neměli bychom začínat novou studenou válku, ta by byla porážkou jak pro nás, tak pro vás,“ prohlásil host.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…