Noční klid by si měly obce upravovat samy. Lidé se chtějí večer bavit

24.06.2012 7:25 | Zprávy
autor: adr

Noční klid už možná napříště nebude upravovat celostátní zákon. Ministerstvo zdravotnictví přichází s návrhem, aby o nočním klidu rozhodovaly samy obce. Bylo by tak na radních a zastupitelích, jestli koncerty nebo městské slavnosti budou pokračovat do noci.

Noční klid by si měly obce upravovat samy. Lidé se chtějí večer bavit
Foto: Redakce
Popisek: Koncert Dana Landy

Tuto informaci přinesla ČT. Dobu nočního klidu v současné době upravuje zákon o ochraně veřejného zdraví. Podle toho by měl být klid dodržován od desáté hodiny večer do sesté ranní. Podle provozovatelů hudebních akcí je toto nařízení přežitek a změnu by uvítali zejména v lerních měsících.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Ropa

Myslíte, že hrozí, že bude ropy nedostatek? Jaké jsou alternativy k dovozu ropy mimo Írán nebo Rusko? Protože, kdybychom ji brali od Ruska, myslím, že by to dopadlo stejně, že by ji používal jako vydírací nástroj.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel si zavařil. Kvůli „Spojeným státům evropským“ se skloňuje vážné slovo

11:11 Pavel si zavařil. Kvůli „Spojeným státům evropským“ se skloňuje vážné slovo

Prezident Petr Pavel na debatě Deníku.cz s občany v Litomyšli prohlásil, že svět se mění, a pokud v …