Nohavica prý během koncertu odsoudil smuteční akci za Havla

25.01.2012 8:54

Poslanec Jiří Šulc (ODS) se v severočeském Mostě zúčastnil koncertu písničkáře Jarka Nohavici. Populární zpěvák na akci zavzpomínal také na zesnulého prezidenta Václava Havla. Mimo jiné prohlásil, že by si ani sám Havel nepřál některé akce, které se odehrály k uctění jeho památky. Byly to prý zrůdnosti. Zákonodárce se zpěvákem souhlasí.

Nohavica prý během koncertu odsoudil smuteční akci za Havla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Z Rašínova nábřeží odplula loď s květinami pro Havla

„Ztotožňuji se s Jarkem v tom, že si to snad ani nezasloužil, určitě by nechtěl zrůdnosti typu plavby lodi po Labi a házení věnců a květin do vody, napsal Šulc na sociální síti Facebook.

TÉMA: Skon Václava Havla

Se zákonodárcem by jistě souhlasila i řada jiných občanů. Václav Havel si jistě zaslouží úctu, ale lidé si v jednu chvíli stěžovali, že se o prvním polistopadovém prezidentovi píše úplně všude. Poté, co se objevila výzva k přejmenování pražského letiště na letiště Václava Havla, se dokonce objevila petice zaměřená proti tomuto počinu.

Zmíněnou plavbu uspořádaly a uhradily společnosti Prague Boats, Pražská paroplavba a Gray Line. S nápadem poslat květiny od Havlovy rakve po řece přišel výtvarník David Černý, organizace se ujal hudebník Michael Kocáb. Havlovu rodinu i někdejší známé a spolupracovníky dojalo množství květin, které lidé přinesli k rakvi prezidenta, a hledali způsob, jak je využít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…