Nová koaliční smlouva se odsouvá. Místo dohody si jdou strany po krku

25.03.2013 9:05 | Zprávy

Ačkoliv si koalice LIDEM, ODS a TOP 09 stále drží většinu ve sněmovně, otevřeně přešla do fáze vzájemného útočení. Podle deníku Právo nejsou strany už tři měsíce schopny se dohodnout a místo podpisu nové koaliční smlouvy si jdou po krku a každý hraje sám za sebe.

Nová koaliční smlouva se odsouvá. Místo dohody si jdou strany po krku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu mimo jiné byl i výběr strategického investora do společnosti České aerolinie a.s.

O tom, že závazek koaliční spolupráce vzal za své, svědčí podle Práva i tahanice o šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu. "ODS má obrovské vnitřní problémy, a to se projevuje mimo jiné ve špatné komunikaci," připustil šéf klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík. Strany se podle něj řídí spíše programovým prohlášením.

Že ani platná koaliční smlouva nezaručí fungující spolupráci, přiznává i vicepremiérka a předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake. "Pravidla jsou vždycky tak dobrá, jak dobří jsou ti partneři, kteří se na nich dohodnou," řekla pro Právo.

"Už pět týdnů jsme se nesešli," popsal pravý stav věci jeden z členů pracovní skupiny, která má novou koaliční smlouvu na starosti, Jaromír Drábek (TOP 09). Podle něj to znamená, že o novou smlouvu není zájem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

19:15 Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

Rozhodnutí nového předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD), jenž nechal odstranit vlajku Ukr…