Nová konzervativní strana by měla dost hlasů. Ale s podporou Klause

15.08.2011 20:07

Iniciativa D.O.S.T. by prý uvítala, kdyby se na politické scéně objevila nová strana, konkrétně konzervativní. Zaštítil by ji Václav Klaus, kterému za dva roku skončí mandát prezidenta. Podle šéfa agentury STEM by taková strana i měla šanci.

Nová konzervativní strana by měla dost hlasů. Ale s podporou Klause

"Byla by tu potřeba jasně konzervativní strana, která by se hlásila k myšlenkám, které už v 90. letech prosazoval Václav Klaus. Pravicových, ostatně i levicových stran, je tu sice už hodně, ale je tu řada lidí frustrovaných, že opravdu konzervativní není žádná z nich," uvádí jako důvod, proč by taková strana měla vzniknout, šéfredaktorka revue Fragmenty Ivana Haslingerová pro server iDNES.cz. Sama je také signatářkou D.O.S.T.

Související: Zástupci D.O.S.T. předali protestní dopis americkému velvyslanci 

Tato iniciativa stejně jako prezident Václav Klaus kritizuje například Lisabonskou smlouvu, evropskou integraci, stejně tak její signatáři protestovali i proti pochodu homosexuálů v rámci Prague Pride. Aby se ale nová konzervativní strana prosadila, musel by za ní jednoznačně stát právě Klaus.

"Prezidentova podpora je zatím stále relativně vysoká, i když v poslední době přece jen klesla. Pokud by se na takovém projektu podílel, ta strana by mohla těžit z chyb existujících stran a přes pět procent by se dostat mohla," podporuje takovou myšlenku i šéf agentury STEM, která se zabývá veřejným míněním, Jan Hartl.

SLEDUJEME téma Ladislav Bátora

Kdyby taková strana vznikla, rád by se projektu účastnil i Ladislav Bátora, personální ředitel na ministerstvu školství. "Před třemi týdny jsme strávili s panem prezidentem skoro půl druhé hodiny. Pochopitelně jsme i o tom mluvili. Vycítil jsem z toho velice otevřeného hovoru s panem prezidentem, že i po odchodu z funkce se chce účastnit politického života," řekl Bátora.

Hartl však varuje, že podpora prezidenta je sice veliká, ale myšlenky D.O.S.T. moc lidí nezastává. Proto není možné, aby nová strana vznikla pouze z tohoto hnutí, musí být zaštítěna jménem Klause. Ten sám na jaře prohlásil: „Nestáhnu se do soukromí." Co to ale bude konkrétně znamenat, zatím není jisté.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

14:59 Povedlo se to, nebyl v tom Havel. Jinde kradli víc. Jenom ten Bakala... Docent Ševčík o devadesátkách

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček ve svém pravidelném podcastu BHS Expres přivítal proděkana…