Jandourek odkazuje na sociologický experiment, který ukázal, že lidé jsou schopni mučit druhé elektrickými šoky. Příčiny této krutosti jsou přitom podle něj mnohem banálnější, než je bezpečnostní zájem státu. A dodává, že američtí mučitelé z věznice Abú Ghrajb byli jedni z mála na světě, kteří se dostali před soud.
„Proti našemu světu nestojí žádní beránci, ale zkušení a tvrdí teroristé a profesionální bojovníci,“ píše Jandourek, podle kterého by několik let bojů v afghánských horách zocelilo nejspíš i změkčilé evropské intelektuály. Není prý náhoda, že u řady z nich ani drsné metody výslechu k ničemu nevedly – už proto, že s mnohými podobně zacházeli jejich souvěrci už od nejútlejšího dětství.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
Ve studiu CNN Prima News to vřelo. Bývalý předseda TOP 09 naznačil, že po volbách může pokračovat vl…
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 13:12 Lidé nejsou čísla v Jurečkových tabulkách. Bobošíková představila plán pro důstojné stáří