Zbořil v souvislosti s tím, že poválečné Československo se Pařížskými dohodami v prosinci 1945 vzdalo válečných reparací, uvedl, že válečné škody budou Československu kompenzovány konfiskací majetku říšských Němců, tedy těch, kteří se přihlásili k říšskému občanství. Těch mělo být 90 procent. Takové tvrzení je ale podle Krystlíka zcela nepravdivé.
Podle Krystlíka byl do uspokojování reparačních nároků jednotlivých států zahrnut „německý zahraniční majetek“. Nebyl to prý ale „majetek, který byl vlastnictvím země Společnosti národů nebo jejích příslušníků v době její anexe nebo okupace Německem“. „Tedy, do reparací nebyl majetek Němců českých zemí (sudetských Němců, československých Němců) vůbec zahrnut! Kdyby tomu tak nebylo, tak by jejich obrovský majetek zanechaný v ČSR přetvořil Československo do role reparačního dlužníka, a to by po boku Německa hradilo reparace dalším 17 válkou poškozeným státům,“ upozorňuje Krystlík.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam