Novinář Pečinka: Erotické dusno mezi Nečasem a Nagyovou a tlachy z odposlechů. Správný Ištvanův biják

28.05.2014 10:03

Většina médií pravidelně informuje o vývoji kauzy Nagyová a ráda se chytne pikantních podrobností, jako tomu bylo v případě zveřejnění odposlechů telefonních hovorů mezi Janou Nagyovou a jejím nadřízeným a tehdejším milencem, nyní manželem Petrem Nečasem. Publicista Bohumil Pečinka ale ve svém komentáři zveřejnění odposlechů kritizuje. Dušan Navrátil se zase opřel do státních zástupců, kteří v kauze Nagyová figurují.

Novinář Pečinka: Erotické dusno mezi Nečasem a Nagyovou a tlachy z odposlechů. Správný Ištvanův biják
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Anketa

Co říkáte způsobu, jakým média informují o Janě Nagyové?

hlasovalo: 14228 lidí

Pečinka zveřejnění odposlechů telefonních hovorů Nagyové s Nečasem označil za „hnus v přímém přenosu“ a neopomněl přitom uvést, že odposlechy zveřejnily deníky, které patří ministru financí Andreji Babišovi.

Pečinka také zmiňuje to, že razie na Úřadu vlády, od níž uplyne za tři týdny právě jeden rok, měla přinést velká odhalení. Výsledkem jsou podle komentátora jen právní konstrukce o legitimnosti vzdávání se mandátu nebo Nečasově vládní personalistice jako o způsobu sabotování státní správy. „V určitých kruzích `orgánů činných` proto vzrůstá nervozita a snaha získat veřejnost na svou stranu stůj co stůj. A když nejsou na stole důkazy, nastupují sugestivní přepisy odposlechů,“ domnívá se Pečinka.

Celý text ZDE.

Zveřejňování odposlechů prý sníží respekt veřejnosti k novinářské práci

Závěry orgánů činných v trestním řízení vidí jasně: „Z tlachů se najednou stávají pokusy o konspiraci proti státu a mezi tím je cítit erotické dusno mezi expremiérem a jeho šéfkou sekretariátu. No prostě správný biják.“

Pečinka se pustil i do šéfredaktorů obou deníků, tedy MF Dnes a Lidových novin. „Trapná je absolutní krátkozrakost šéfredaktorů obou deníků, kteří se tváří, že přepisy jsou výsledkem jejich skvělé investigativní práce, ač ve skutečnosti jsou spíš užitečnými idioty `orgánů činných`,“ napsal s tím, že podstatné je, že kvůli desítkám stran zveřejněných odposlechů intimních hovorů různých lidí dochází k pošlapávání základních osobnostních práv. „Jde o takový úpadek veřejné komunikace a novinářské práce, že tuhle laťku bude těžko někdo přeskakovat,“ napsal s tím, že výsledkem bude další vulgarizace veřejného diskurzu a především respektu veřejnosti k novinářské profesi jako celku.

Ištvan prý vede divnou ponorkovou válku

Podle publicisty Dušana Navrátila se státní zástupce Ivo Ištvan snaží „svoji chatrnou konstrukci o korupčních trafikách exposlanců podepřít kde čím“. Ištvanovy kroky označil za „divnou ponorkovou válku, kde se vypouští klamné cíle“.

Celý text ZDE.

Jednotlivé závěry Ivo Ištvana přirovnává k větvím: „1) Korupce poslanců; 2) Zneužití Vojenského zpravodajství; 3) Vynášení informací BIS; 4) Kmotři Rittig a Janoušek; 5) Kauza Dopravní podnik.“

Většina těchto „větví“ má podle Navrátila za cíl pouze odvrátit pozornost od „blamáže olomouckých státních zástupců“. Způsob obvinění Nečase a pád vlády se prý Ištvanovi vymkly z rukou a dle většiny právníků je to neudržitelné. „Proto zuby nehty stlouká bláznivé, zdánlivě související kauzy a `důkazy`,“ píše Navrátil s tím, že je zvědavý, „kolik větviček uhájí u soudu“.

Pro státní zástupce, které Navrátil označuje jako „prokurátory“, navrhuje jinou práci, například řešit pokračující podvody s DPH u distributorů pohonných hmot. „Ištvani raději bádají nad kabelkami za sto tisíc; úniky miliard korun z podvodů u pohonných hmot pro ně asi nejsou mediálně tak atraktivní,“ podotýká Navrátil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

13:21 „Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

Klimatická aktivistka, Švédka Greta Thunbergová na pátečním shromáždění v Berlíně ocenila mladé, že …