Novinář: Vysmívat se Václaváku je hloupé

04.09.2022 18:42 | Glosa

Vláda by měla připustit, že čelí nebezpečí radikalizace části společnosti, říká Jan Stránský, editor ze serveru Seznam Zprávy. Na sobotní demonstraci na Václavském náměstí přivedl v sobotu mnoho lidí podle něj pravděpodobně obyčejný strach, což se řada vládních politiků snaží vyvracet. „Vysmívat se vystrašeným lidem z Václaváku je hloupé a nebezpečné,“ varuje Stránský.

Novinář: Vysmívat se Václaváku je hloupé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest s názvem Česká republika na 1. místě.

„Bylo-li včera na Václavském náměstí padesát nebo snad až sedmdesát tisíc lidí, jistě nešlo jen o profesionální kverulanty, dezoláty a frustráty, kteří jsou z principu proti čemukoliv,“ píše Stránský.

Původní text najdete ZDE.

Za tak vysokou účastí je třeba hledat velký strach: „Mnoho lidí přivedl pravděpodobně obyčejný strach. Strach je mocný. Dokáže z lidí dostat to nejhorší,“ dodává, že v lidech sílí obavy o svou existenci a strach, zda vše zvládnou zaplatit.

„Vysmívat se lidem v natolik mezní situaci, spílat jim do hlupců, Putinových zaprodanců, jak se to děje na sociálních sítích, je nemoudré. Čím je strach větší, tím silněji zatemňuje svým obětem úsudek. Vyděšený člověk je ochotnější naslouchat manipulátorům a kazatelům fejkových řešení,“ pokračuje a podotýká: „Vláda by měla připustit, že čelí nebezpečí radikalizace části společnosti.“

Evropská komise zvažuje, jaké jsou možnosti zastropování cen energií a dalších kroků k omezení rekordního zdražování plynu a elektřiny. Plán možného postupu představí 14. září.

Tato informace se musí dostat mezi všechny tyto vystrašené lidi: „Pokud k tomu dojde, je klíčové tuhle informaci dostat do nejodlehlejší chalupy, do garsonky v suterénu paneláku v chudinské čtvrti. Sdělit ji lidem, kteří už ztratili důvěru ve vládu, v média a topí se v dezinformačním bahně.

Pokud tedy nechceme předhodit strachem paralyzované davy nepředvídatelným, antidemokratickým a dost možná nebezpečným samozvaným mesiášům,“ uzavírá Stránský.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

20:50 Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

Dubnovou inflaci nasměrovalo vzhůru především nečekané zdražení potravin. „Pokud zákazník stále – a …