Novinář zavtipkoval: „Lepšolidé“ mají práci, vzdělání a živí se hlavou. Zemana nevolí

28. 12. 2018 22:28

Prezident Miloš Zeman, jeho mluvčí Jiří Ovčáček či poslanec ODS Václav Klaus mladší nebo poslanec Lubomír Volný z hnutí Svoboda a přímá demokracie čas od času použijí výraz „lepšolidé“. Kdo přesně je takový „lepšočlověk“? Co ho charakterizuje? Podívejte se sami.

Novinář zavtipkoval: „Lepšolidé“ mají práci, vzdělání a živí se hlavou. Zemana nevolí
Foto: OV TV
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Publicista Dominik Landsman zachytil ve vánočním poselství prezidenta republiky Miloše Zemana pojem „lepšolidé“. Pokusil se tedy popsat, kdo to vlastně ti lepšolidé jsou. A protože prožíváme čas vánoční, popis lepšolidí se nese v odlehčeném duchu. „Lepšolidi mají práci. Tím je potřeba začít. Pokud lepšočlověk ztratí práci, stává se z něho… Těžko říct. Podčlověk? Horšočlověk? Něco na ten způsob. Na to ještě pan prezident slovo nevymyslel,“ začal zvolna Landsman na serveru Reflex.cz.  

„Lepšolidé mají vedle práce také vzdělání, např. vysokoškolské. Zato jim schází škola života. Vzdělání jim dovoluje v diskusích používat argumenty. Kvůli tomu vypadají, jakoby se povyšovali nad ostatní. Vzdělání jim navíc dovoluje nepracovat rukama. Živí se hlavou, nestojí osm hodin u pásu na tři směny, takže vlastně nic nedělají. Tedy, z pohledu lidí, kteří u toho pásu stát musí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 „Lepšolidé nevolí Zemana. Co nevolí, oni ho dokonce pomlouvají. Chtějí, aby nebyl. Neustále mají proti němu nějaké připomínky, a kdykoliv pan prezident, tatíček národa Miloš Zeman nazve věci pravým jménem (například kunda nebo ekonomický zmrd), popřípadě majestátně zavrávorá pod vlivem (virózy) u korunovačních klenotů či se v žertu zmíní, že novináře je třeba postřílet, v ten moment lepšolidé vytahují červené karty, věsí si červené trenýrky na balkony a svolávají demonstrace,“ pokračoval Landsman.

Lepšolidi k dovršení všech jejich pekelností nevolí ani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Místo Babiše volí Miroslava Kalouska (TOP 09) a nelíbí se jim, že nám vládne trestně stíhaný šéf ANO.

A nakonec se lepšolidé nebojí migrantů. Vědí totiž, že Českou republiku trápí celá řada jiných problémů, které je třeba řešit přednostně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

7:51 Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

V sobotu proběhla v Mnichově bezpečnostní konference, které se zúčastnil i prezident Francie Emmanue…