Novináři vyrazili za Kalouskem. Takhle dopadli

23.02.2018 8:05

MF Dnes se rozhodla otestovat, jak poslanci pracují ve svých domovských regionech. Zda jsou k dispozici voličům v době, kdy jim k dispozici mají být. Novináři vyrazili třeba za předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem. A dopadli všelijak.

Novináři vyrazili za Kalouskem. Takhle dopadli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek s černou kostkou

Žurnalisté se rozhodli zkontrolovat, zda jsou čeští poslanci přítomní ve svých domovských kancelářích, když tu podle pogramu mají být k dispozici svým voličům. Vyrazili za poslankyní TOP 09 Helenou Langšádlovou. „Koho že hledáte? Poslankyni Langšádlovou?“ ptala se nedůvěřivě mladá žena, která se pohybovala v budově, kde má mít kancelář i Langšádlová. „Ale co vím, tak za TOP 09 tu má kancelář poslanec Miroslav Kalousek. Je to hned vedle, ale ani jeho jsem tady ještě neviděla,“ doplnila žena.

Místo živého Kalouska našli novináři na dveřích jeho kanceláře jen papírek, že poslanec bude k zastižení po předchozí domluvě. Na papírku nechyběla ani telefonní čísla na poslancovy asistenty. Háček je v tom, že během poslaneckého týdne by měli být zákonodárci k dispozici svým voličům za každého počasí. A platí to i o Kalouskovi.  

Na provoz regionální kanceláře dostává každý poslanec peníze od sněmovny - na pronájem prostor, na nábytek, na internet a tak podobně.

„Z těchto peněz pak Kalousek s Langšádlovou platí své příbramské kanceláře každý za 12.100 korun měsíčně, a to svému spolustraníkovi – místostarostovi Příbrami Václavu Švendovi," doplnil deník. Langšádlová poté novinářům sdělila, že je na pracovní cestě v Bruselu.

Jenže podobně neslavně dopadli i další poslanci. Ve své kanceláři nebyla poslankyně Miroslava Vostrá, ani poslanec hnutí ANO Stanislav Berkovec. Ten se prý do prostor, které si pronajal, teprve stěhuje. Čtyři měsíce po sněmovních volbách. Dosud prý působil ve své původní kanceláři. Na zavřenou kancelář novináři narazili také u bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Ta se bránila, že v pondělí seděla v Praze ve sněmovně a jednala s občany tam.

Poslanec Vojtěch Munzar za ODS ohlásil, že je na dovolené a není voličům k dispozici. „Tento týden jste mě nemohli zastihnout, jsem s dětmi na jarních prázdninách místo příštího týdne, kdy je termín jarních prázdnin v Kladně, ale nechci absentovat při jednání Sněmovny.“

Ve své kanceláři nebyl ani nově zvolený poslanec za hnutí ANO Milan Hnilička. Je totiž na zimní olympiádě v Jižní Koreji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

20:17 Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník…