Novináři z ČT si o sobě myslí, jak jsou důležití, až jsou směšní, rozjel svůj pořad Soukup a vstoupil Ovčáček. A začala smršť: Drahoš, Horáček, pražská kavárna, ČT, Kajínek...

05.12.2017 23:07

Šéf TV Barrandov přivítal ve své televizi dalšího významného hosta. V posledních měsících trávil týden co týden s prezidentem Zemanem. Tentokrát si ovšem pozval muže, který si vzal za své nejen za prezidenta mluvit, ale také ho takřka do roztrhání těla bránit. Jaromír Soukup zpovídal hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Co všechno se od něj dozvěděl?

Novináři z ČT si o sobě myslí, jak jsou důležití, až jsou směšní, rozjel svůj pořad Soukup a vstoupil Ovčáček. A začala smršť: Drahoš, Horáček, pražská kavárna, ČT, Kajínek...
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup.
reklama

Jaromír Soukup má za to, že o pravdu by novinářům mělo jít především. Ale ne vždy tomu tak je, zahájil Soukup. Někteří novináři se podle něj chovají povýšeně. „Povýšeností trpí celá řada novinářů. Třeba ti z České televize. Ti si o sobě myslí, že jsou tak důležití, až jsou směšní,“ pravil Soukup. Pozval si proto před kamery člověka, který připomněl, kolik chyb novináři udělali. Pozval si mluvčího prezidenta Zemana Jiřího Ovčáčka, který si prý od novinářů vyslechl leccos nenávistného, když hájil prezidenta.

Ovčáček zdůraznil, že každý tiskový mluvčí musí být loajální. A tiskový mluvčí nesmí lhát. „Kdybych zalhal, tak se to v Čechách rychle vykecá a hned bych měl problém, ale mohu používat diplomatický jazyk,“ prozradil. Dodal, že diplomatický jazyk používá čtyři roky. Čtyři roky stojí v první linii proti novinářům.

„Pan prezident mě naposledy pochválil dnes, kdy jsem velmi rychle vydal zprávu, že prezident přijal demisi vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Mimochodem, tuto zprávu jsem vydával rád. Některé zprávy vám prostě udělají radost a některé ne,“ smál se Ovčáček.

Je pravda, že ještě tato vláda zvedla např. důchody, konkrétně v příštím roce mají dostat 500 korun navíc. Ovčáček má velmi milou babičku, rád k ní jezdí a také se jí snaží pomáhat. Ale protože Ovčáčkova babička žije v Praze, tak pět set korun je jako přídavek málo, kvůli cenám bydlení.


ReproFoto: TV Barrandov

Anketa

Za předpokladu, že ANO bude vůdčí silou případné koaliční vlády a její největší stranou,...

hlasovalo: 9706 lidí

Pár slov padlo i k menšinové vládě Andreje Babiše. Kdyby byl Ovčáček poslancem, pro tuto vládu by zvedl ruku. „Měla by dostat důvěru. Je to vláda, kterou sestavuje jednoznačný vítěz voleb,“ řekl hradní mluvčí. Zaznamenal prý, že už kolem Andreje Babiše krouží nějaké nevěsty – konkrétně ČSSD a lidovci. Je však třeba dodat, že v posledním průzkumu se ČSSD pohybovala na úrovni 5,5 procenta voličské přízně. „Možná to přiblížení k TOP 09 je až přílišné,“ poznamenal na konto sociální demokracie Ovčáček.

O pár minut později se Ovčáček obořil na ty odpůrce prezidenta Zemana, kteří na sociálních sítích šíří upoutávku na chystaný Zemanův pohřeb. Vymyšlený. „Je to velký a je to hnusný útok. Já o něm vím. Je to akce odpůrců pana prezidenta a jen to ukazuje, jací to jsou chudáci. Bohužel to ukazuje, kam dokážou někteří lidé klesnout,“ zlobil se hradní mluvčí.

Hradní mluvčí důrazně odmítl, že by byl prezident Zeman populistou. Už proto ne, že je pro přijetí eura v Česku, ale za konkrétních podmínek, když nebudeme platit řecké dluhy. A to není jediný příklad toho, že Miloš Zeman rozhodně není populista. Alespoň podle Ovčáčka.

„Pan prezident byl sám jediný v České republice, který bojoval proti migrantům a proti migračním kvótám a všichni ostatní mu okopávali kotníky včetně médií. Tedy až na čestné výjimky. Připomeňme si třeba, jak se v Bakalových médiích vyjadřoval premiér Sobotka.“

Na končícího premiéra Bohuslava Sobotku Ovčáček slovně útočil po celou dobu rozhovoru. „Já za elitáře považuji ty politiky, kteří se snaží být hezcí v médiích. Já jsem už před třemi lety napsal, že pan premiér Sobotka nenaslouchá hlasu lidí, ale hlasu médií. Když vyšel v Bakalových novinách pochvalný článek, tak on byl velmi spokojen,“ řekl o končícím předsedovi vlády hradní mluvčí.

Naproti tomu Miloš Zeman je prý bojovník, který naslouchá lidem. „Pan prezident je bojovník. Pan prezident bojuje za tuhle zemi. Dnes už každý mluví o tom, že se nemají přijímat migranti, ale v době, kdy to bylo aktuální, pan prezident byl jediný, kdo to říkal. A to je ta jistota, kterou tady máme,“ pravil Ovčáček. A vysloužil si bouřlivý potlesk.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V jednu chvíli Soukup odklonil rozhovor od aktuální politické situace a snažil se o navození specifické situace. „Představte si, že jste tiskový mluvčí Viktora Koženého,“ požádal Soukup Ovčáčka. Jak by jako tiskový mluvčí Koženého hájil? „Odpověděl bych velmi jednoduše: Pan Kožený odjel na Bahamy uspořádat třetí kolo kupónové privatizace.“

Ránu od Soukupa s Ovčáčkem dostal také zpěvák Tomáš Klus. Jak by se jako tiskový mluvčí zpěváka Richarda Krajča postavil k hypotetické situaci, ve které Tomáš Klus napadne Richarda Krajča. „Je to velmi jednoduché, ta událost se totiž vůbec nestala. Je to fake news. Stalo se to obráceně. Každopádně pan Klus vyhrožoval panu Krajčovi, že mu zazpívá, a z toho vznikla celá tato kontroverze,“ smál se Ovčáček.

Netrvalo však dlouho a Ovčáček se znovu vrátil k politice. Zavzpomínal na spor o vyznamenání pana Jiřího Bradyho. „To je ta známá kauza již brzy ne ministra (Daniela) Hermana (KDU-ČSL). Vzpomínám na Staroměstské náměstí, to byla dobrá taškařice, kde si pan Horáček zahajoval prezidentskou kampaň,“ smál se Ovčáček.  

Jaromír Soukup připravil Ovčáčkovi kouzelnou tabuli, ve které měl hradní mluvčí o některých osobnostech říci, zda pracují ve prospěch lidu, nebo spíše proti lidem. Proti lidem prý pracují Michal Horáček nebo Jiří Drahoš. „Vzhledem k tomu, že podepsal promigrační výzvu vědců, tak tam,“ ukázal na zápornou polovinu tabule Ovčáček. Zato Miloš Zeman, americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin patří do kolonky politiků, kteří pracují pro lidi. Do stejné skupiny patří podle Ovčáčka i T. G. Masaryk.

„To si zase počtu v Hospodářských novinách,“ smál se znovu Ovčáček, když se díval na tabuli.

Po chvilce se tiskový mluvčí vyjádřil k Rusku. Kontakty České republiky s Ruskem prý vadí tak akorát TOP 09 a politickým neziskovkám, shrnul to Ovčáček. Ostatní západní státy se chovají k Rusku celkem rozumně. Platí to i o Velké Británii. Podle Ovčáčka je to možná i proto, že ve Velké Británii nemají TOP 09.

Čeští novináři se prý zlobí kvůli Číně, a přitom se západní státy perou o to, kam čínský vlak přijede jako první. „Já vám prozradím tajemství. Pan prezident je agent České republiky,“ uzavřel toto téma Ovčáček.

Stranou pozornosti hradního mluvčího nezůstala ani Česká televize, která v jednom vysílání ze Žofínského fóra vystřihla slova prezidenta Zemana, když tepal Zdeňka Bakalu. „Mě to u České televize ani nepřekvapuje, tam už je možné úplně všechno,“ řekl Ovčáček. Poukazoval také na údajnou spolupráci České televize a novinářů Zdeňka Bakaly, kteří podle mluvčího vydávají nízkonákladový deník zvaný Hospodářské noviny. „Ona beztak je ta televize už zprivatizovaná těmi redaktory zpravodajství, kteří si tam dělají vlastní politiku,“ uvedl k tomu hradní mluvčí.

„Nejen novináři ČT, ale také jiní žurnalisté údajně nemají rádi Miloše Zemana, protože je neposlouchá. A pan prezident novináře prostě poslouchat nebude,“ ujišťoval před kamerou Ovčáček.

Ovčáček také prozradil, jak se mu žije na sociálních sítích – především na Twitteru. „Pražská kavárna tam občas předvádí takové výkřiky, že se bojím, že ten Twitter vybuchne. Myslím, že až půjdu po tomhle pořadu do šatny, tak ten Twitter začne hořet,“ řekl Ovčáček.

Útočí na něj však zpravidla lidé, kteří se sice označují za demokraty, ale nemají rádi jiné názory.

Až zase jednou Ovčáček nebude mluvčím prezidenta, neví, co bude dělat. „Ale určitě bych si chtěl víc číst,“ prozradil, když se pořad blížil k závěru. Ovčáček prý navíc věří, že Zeman vyhraje i další prezidentské volby. „Nadcházející doba nebude jednoduchá a my potřebujeme někoho, kdo se této země bude umět zastat,“ uvedl Ovčáček. Nepochybuje prý ani o Zemanově zdraví. Politika se dělá mozkem a ten podle Ovčáčka slouží prezidentovi dobře. Kromě toho je prý Zeman slušný člověk. „Pan prezident je velmi slušný člověk,“ řekl Ovčáček doslova.

Než se definitivně rozloučil s diváky, dotkl se ještě tří témat. Zmínil anketu Český slavík. Ovčáčkovi bylo velmi líto, že se v této anketě manipulovalo s hlasy. „Považuji to za velmi smutný konec této soutěže,“ posteskl si Ovčáček.

Jasně také řekl, že je proti přijímání zákona na ochranu prezidenta před urážkami. „Já osobně moc nejsem příznivcem tohoto zákona, protože si myslím, že by to bylo použito proti panu prezidentovi, že je totalitář. A my se s odpůrci pana prezidenta dokážeme vypořádat i jinak,“ podotkl Ovčáček.

Nakonec došlo i na dvojnásobného nájemného vraha Jiřího Kajínka, na kterého se zeptala dáma v publiku. „Já se chci zeptat na kauzu Kajínka. Proč to pan prezident neudělal dřív a jestli teď Kajínek dostane nějaké odškodnění,“ položila dotaz volička.

Podle Ovčáčka byla kauza Kajínek poměrně složitou kauzou a omilostněný muž by teď měl požádat o obnovu procesu, aby pravda vyšla najevo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

8:17 Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

Někdejší šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) oznámil, že…