Novinářský expert z BBC ujišťoval v Českém rozhlase: Ona se ta důvěra lidí v pravdu jednou vrátí

13.07.2018 18:35

Novinář a historik John Tusa byl hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu.

Novinářský expert z BBC ujišťoval v Českém rozhlase: Ona se ta důvěra lidí v pravdu jednou vrátí
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice

Tusa, jenž dříve pracoval v BBC, hovořil o proměně médií. „Změnila se bezpochyby technologie, která umožňuje neuvěřitelné věci. Ještě před 30 lety jsme neměli digitální kamery. Když přišly, vše se změnilo. Na jakoukoliv událost je možné reagovat vlastně okamžitě,“ sdělil. Novinářská disciplína se podle něj nezměnila stejně jako odpovědnost vůči čtenářům a posluchačům.

„Věřím, že všichni přistupují ke své práci odpovědně. Bez snahy ji manipulovat,“ podotkl. „Pokud se politici rozhodnou, že změní zákonný rámec ve své zemi, udělat to mohou. Tak mohou média měnit,“ řekl Tusa ke vztahu politiků a médií. „Momentálně jsou politici pod velkým tlakem médií,“ domnívá se Tusa, jenž však vnímá i to, že média obviňují politiky ze snahy o ovlivňování. 

„Povinností médií veřejné služby je přinášet co nejpřesnější informace. Současná doba není jednoduchá,“ sdělil dále Tusa. A rozhovořil se i o tom, zda je BBC schopná rozšířit vysílání do střední Evropy. „Musím tomu věřit,“ podotkl. 

„Každý si rád přečte a poslechne, co jej utvrdí v tom, že jeho názor je správný,“ poznamenal dále Tusa k fake news. „Zakrátko snad lidé zjistí, že nemohou být závislí jenom na sociálních sítích a věřit všemu, co si tam přečtou. Věřím, že se vrátí důvěra v pravdu,“ zmínil. 

„Fake news jsou podle něj lži, výmysly. Média mají být založena na důkazech, názorech a analýzách. Na toho, kdo sdílí jen smyšleniny, na toho bychom si měli dát pozor,“ řekl. 

Závěrem pak Tusa hovořil o Brexitu a jeho důsledku. „Inflace roste stejně jako cena importu. To jsou ekonomická fakta,“ pohovořil Tusa závěrem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Raketám bychom čelili s holým zadkem. Martin Koller odhaluje o stavu české obrany věci, které „placení propagandističtí tupani z ČT“ neřeknou

16:25 Raketám bychom čelili s holým zadkem. Martin Koller odhaluje o stavu české obrany věci, které „placení propagandističtí tupani z ČT“ neřeknou

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Dokázala by nás naše armáda ubránit? Vojenský publicista Martin Koll…