Noviny: Exministr spravedlnosti prodává kmotrům mobily, které nemohou policisté „napíchnout“

09.10.2014 7:58

Nejen politikům, pracovníkům justice, byznysmenům, ale i tzv. kmotrům prodává šifrovací systém do mobilních telefonů, který zatím nedokáže prolomit ani policie, bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec. Informuje o tom čtvrteční vydání MF Dnes.

Noviny: Exministr spravedlnosti prodává kmotrům mobily, které nemohou policisté „napíchnout“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Telefon Nokia
reklama

Mezi Němcovy „klienty“ podle deníku patří či patřili například „kmotři“ jako Roman Janoušek, Tomáš Hrdlička či Ivo Rittig, ale i manažeři ČEZ či expremiér Petr Nečas a Jana Nagyová, bývalý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera nebo místopředseda sněmovny Petr Gazdík z TOP 09.

„Od roku 2010, kdy Němec coby spolupodílník ve firmě Circle Tech byznys se systémem CryptoCult rozjel, má jeho šifrovací systém v telefonu zhruba osm tisíc lidí,“ uvedl list s tím, že přestože to Němec popírá, softwarový šifrovací systém mimo jiného jeho uživatelům umožňuje zjistit, s kým a odkud si jeho další uživatelé volají. Kvůli tomu údajně přestal CryptoCult používat například expremiér Petr Nečas.

List přitom upozorňuje, že i vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová připouští, že se policisté do systému typu CryptoCult nemohou „dostat“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

5:30 Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

Česká televize je po volbě nových radních doslova vzhůru nohama. Zavedené pořádky totiž mohou velmi …