Noviny: Marvanová zaměstnala na ministerstvu Pošvářovou. Dřív to bylo obráceně

10. 4. 2014 9:21

Při hledání pracovní příležitosti a s tím spojeným výdělkem je třeba si pomoci. Deník Právo upozorňuje na výměnu rolí současné náměstkyně v resortu spravedlnosti Hany Marvanové, která pracovala pro Ředitelství silnic a dálnic v době, kdy jí faktury podepisovala Miloslava Pošvářová. Nyní zase bývalou šéfku kontroly ŘSD angažovala Marvanová. Bude pomáhat se zákonem o znalcích.

Noviny: Marvanová zaměstnala na ministerstvu Pošvářovou. Dřív to bylo obráceně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expolitička, advokátka a bojovnice proti korupci Hana Marvanová

Půjčka za oplátku? Pod tímto titulkem píše Právo o výměně rolí Marvanové a Pošvářové. Hana Marvanová totiž podle zjištění deníku coby advokátka externě pracovala pro ŘSD a faktury jí podepisovala tehdejší šéfka úseku kontroly Miloslava Pošvářová. Mluvčí ŘSD Nina Ledvinová tuto informaci potvrdila s tím, že Marvanová vyfakturovala celkem zhruba 300 tisíc a po odchodu Pošvářové už ŘSD její služby nevyužívá.

Teď se situace otočila. Miloslava Pošvářová prý od března působí oficiálně jako poradkyně Hany Marvanové na Ministerstvu spravedlnosti. Podle Práva má pomoci s přípravou zákona o znalcích, tlumočnících a překladatelích. Právo také zjistilo, že za tyto služby jí náleží hodinová mzda ve výši 55 Kč za hodinu.

Že by s Marvanovu šlo o určitý „výměnný obchod“, prý Pošvářová důrazně odmítla. „Nejde o žádnou sesterskou výpomoc, je to profesionální práce,“ uvedla někdejší manažerka ŘSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …