Noviny: Ministr Mládek orodoval za obviněného z kauzy Nagyová

09.05.2014 12:02

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) lobboval u Stropnického na Ministerstvu obrany za Ondreje Páleníka. Děje se tak krátce před tím, než se veřejnost dozví, kdo bude obžalován v takzvané první větvi kauzy Nagyová (nyní Nečasová). LN připomínají, že právě v této kauze je podezřelý i bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Páleník.

Noviny: Ministr Mládek orodoval za obviněného z kauzy Nagyová
Foto: mladek.eu
Popisek: Stínový ministr financí za ČSSD Jan Mládek
reklama

Podle Jana Mládka je Páleník nejen bývalý ředitel Vojenského zpravodajství, ale také hrdina z Afghánistánu. V kauze Nagyová je však podezřelý v souvislosti se zneužitím Vojenského zpravodajství při sledování bývalé premiérovy manželky Radky Nečasové.

Přesto se ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek přimlouval u ministra obrany Martina Stropnického (ANO) a hledal pro Páleníka uplatnění.

LN citují z dopisu datovaného 3. dubna. „Dovoluji si Vás oslovit v záležitosti možného uplatnění genpor. Ing. Ondreje Páleníka, MBA, ve Vámi řízeném resortu, zejména s přihlédnutím k jeho působení a zásluhám v letech minulých, k jeho vyznamenáním a oceněním v souvislosti s jeho účastí v zahraničních misích v Afghánistánu a Perském zálivu,“ napsal Mládek.

Dopis zatím zůstal bez odpovědi

Lidové noviny uvádějí, že o Mládkově intervenci nevěděl ani jeho stranický kolega Antonín Seďa, který je členem sněmovní komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství. „Nikdo to se mnou nekonzultoval. Je to pro mě novinka,“ řekl LN. Seďa si prý myslí, že Mládkova iniciativa zřejmě souvisí s působením Páleníka v čele Správy státních hmotných rezerv.

Mládek ke své snaze uvedl, že za bývalého výsadkáře Páleníka, který si díky nasazení ve válečných konfliktech vysloužil respekt, orodoval, protože ho o to požádal Páleník.

„Vzhledem k tomu, že na Ministerstvu průmyslu a obchodu uplatnění pro hrdiny z válečné mise v Afghánistánu nemáme, napsal jsem panu ministru obrany, zda by toto uplatnění pro pana generála neměl resort obrany,“ vysvětlil Mládek LN.

Deník také zjistil, že odpověď z Ministerstva obrany dosud Mládkovi nepřišla, což prý znamená, že zatím nedošlo k dohodě mezi ministry.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkající se knihy novináře Radka Kedroně. Popis…