Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

02.04.2023 7:39 | Ze sítí

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jany Zwyrtek Hamplové. Ta měla podle některých tvrzení některých médií během zasedání horní parlamentní komory hovořit o segregaci romských školáků. Ona to ale odmítá. Na její obranu proti Novotnému vystoupil komentátor Petr Holec, jenž se s politikem dostal do střetu. Podívejte se, jaké urážky si pánové vyměnili.

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu
Foto: Repro Instagram
Popisek: Pavel Novotný v nedobré náladě

Starosta městské části Praha Řeporyje Pavel Novotný na svém twitteru reflektoval článek z Novinek o tom, že se Jana Zwyrtek Hamplová vyslovila pro vytváření samostatných školních tříd pro romské děti. Podle senátorky je nereálné, aby se děti vzdělávaly společně, „protože bychom ubližovali těm dětem, které nejsou zvyklé na určité etnikum“. Přišla proto s myšlenkou, že „kdyby se udělaly samostatné třídy pro romské děti, vybudujeme jim ty rovné šance do budoucna“.

Novotný vyjádření senátorky odsoudil jako rasistické a jak je jeho zvykem neobešlo se to bez vulgarismu. „Zwyrtek je rasistická píča. Tweet jsem psal já a jsem vědom, že o ženě bych takto mluvit neměl. Ubohá, rasistická píča!“ rozvášnil se Řeporyjec na sociální síti.

Jeho tweet nezůstal bez odezvy. Do diskuse, kterou jeho slova vyvolala, se zapojil i Petr Holec, aby se senátorky Zwyrtek Hamplové zastal. „Hele, ty nemůžeš nikoho urazit, takže se dál v klidu válej v tom svým mentálním hovnocucu. Takhle je svět jedině v pořádku,“ vrátil Novotnému úder.

Starosta Řeporyjí mu odepsal následující: „Peťo, neotravuj celebrity. Nějaká špína mi bude v pátek oslovovat…“ odpověděl komentátorovi. „Co pro ně děláš? Zase jim nadáváš během dalšího záchvatu?“ odepsal následně Holec.

Vyjádření senátorky narazilo na velkou vlnu kritiku ze strany lídrů vládních stran, zmocněnkyně pro lidská práva, ale i od samotných Romů. Jana Zwyrtek Hamplová na svém facebooku však tvrdí, že oddělené třídy pro romské děti nenavrhovala. „Popisovala jsem pouze mnoho problematických situací o diskriminaci formální a skutečné, o které se nemluví. Protože ty situace reálně existují a dopadají na dané regiony. Žasnu, co je u nás možné. Ještěže už jim normální lidi nevěří ani slovo. Asi jako kdysi Rudému právu,“ napsala senátorka k článku, který vyšel konkrétně na Seznamu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Novotný, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka Nový , 02.04.2023 8:35:41
Novotný je nemocný člověk, kterému dělá dobře pozornost publika. Nejhorší pro něj bude, když ho budeme všichni ignorovat.

| 16 | 0

Další články z rubriky

Neúcta ke stáří roste. Senioři ohroženým druhem, jejich sebevraždy varují

8:42 Neúcta ke stáří roste. Senioři ohroženým druhem, jejich sebevraždy varují

„Oddělejte do jednoho měsíce všechny své vrstevníky v okrese a prokažte, že máte nárok na svůj důcho…