Podle Lercha by stát měl hledat nástroje, jak agresivní řidiče ze silnic dostat. „Jedním z těch nástrojů je bodový systém, který se podle mého názoru více méně osvědčil,“ uvedl s tím, že po jeho zavedení se doprava na pár měsíců zklidnila. V současnosti se prý ale situace zlepšuje, rozsah následků dopravních nehod klesá. „A bodový systém čistí ty řidiče, kteří se opakovaně dopouští hrubého jednání,“ podotkl Lerch.
Podle něj je současná právní úprava, která umožňuje řidičům v případě opakovaného řízení pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek zabavit jejich auto, efektivním nástrojem sloužícím jak k lepší vymahatelnosti práva, tak k vyřazení nezodpovědného řidiče ze silničního provozu. Server poukazuje na to, že v tomto případě se názor ředitele dopravní policie liší od názoru nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Ten podle serveru tvrdí, že zvýšené zabavování aut řidičům, kteří jezdí opakovaně pod vlivem alkoholu nebo drog, není všelék. „A že je třeba každý případ posoudit individuálně a nezabavovat auta plošně,“ napsal server.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam