Nový šéf hejtmanů, Kuba z ODS: Babiš nás opět vykradl, to je prostě jeho styl

04.12.2020 21:49

Hejtman Jihočeského kraje za ODS Martin Kuba, který je zároveň i novým šéfem Asociace krajů, se ve svém komentáři pro server Reflex.cz rozhovořil o daních. Podle něj je můžeme snižovat, zároveň ale musíme také šetřit.

Nový šéf hejtmanů, Kuba z ODS: Babiš nás opět vykradl, to je prostě jeho styl
Foto: Screen ČT24
Popisek: Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce

„ODS ve Sněmovně hlasovala s ANO o zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmu pro drtivou většinu lidí na patnáct procent. Politikou ODS vždycky byla idea, že peníze mají zůstávat v rukou lidí a daně mají být nízké. Podobný návrh proto sama poslala do Sněmovny ještě před tím, než to udělal premiér Andrej Babiš. Ten jen jako vždy znovu změnil názor a náš návrh v podstatě vykradl, i když ho předtím odmítl. To je prostě jeho politický styl,“ začal svůj komentář Kuba.

Zároveň však apeloval na to, že snižovat daně nelze bez snižování státních výdajů. Podle Kuby měla Občanská demokratická strana apelovat na ANO v tomto duchu již před hlasováním ve Sněmovně, je však možné to ještě napravit. Daňový balíček totiž čeká na své projednání v horní komoře Parlamentu. 

A právě na Senát Kuba spoléhá. Podle jeho slov by měl navrhnout takovou rozumnou variantu snížení daní, kterou vzápětí podpoří všichni – poslanci, senátoři i hejtmani ODS. „Jestli současně s razantním snížením daní nesnížíme i výdaje státu, pak popíráme jednu z ‚poděbradských artikul‘, na nichž odjakživa stojí politika ODS. A tou je i nezadlužená budoucnost našich dětí,“ dodal Kuba.

„Moderní pravice navíc neznamená jen co nejnižší daně za každou cenu. To je nesmysl. ODS musí chtít i rozpočtovou odpovědnost a malý efektivní stát, který místo rozhazování veřejných peněz lidem zajistí kvalitní školství, zdravotnictví a sociální systém, protože si to prostě může udržitelně dovolit,“ uzavřel s tím, že ODS se nesmí chovat populisticky a je důležité budoucím generacím zanechat čistý stůl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

4:38 Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

Jsem Češka jako poleno, měli bychom mít svoji měnu. V Německu na euru prodělali kalhoty! Euro? Celý …