O místo šéfa Finanční správy mají zájem dva uchazeči

30.11.2018 16:37

Do výběrového řízení na nového ředitele Generálního finančního ředitelství se přihlásili dva uchazeči. Jde o současnou zástupkyni odcházejícího Martina Janečka Tatjanu Richterovou a o auditora Václava Poloka. Informoval o tom server Seznam Zprávy.

O místo šéfa Finanční správy mají zájem dva uchazeči
Foto: Hans Štembera
Popisek: Za tisíc korun si toho v příštím roce budeme moct koupit možná zase míň

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček na počátku listopadu požádal o odvolání a ve funkci skončí na konci roku. MF chce vybrat nového šéfa Finanční správy tak, aby se funkce ujal od ledna příštího roku.

Polok v minulosti podle serveru vedl finanční úřad v Bohumíně. V současné době je auditorem Městské nemocnice v Ostravě.

Ministerstvo financí podle serveru uvedlo, že posuzuje, zda jednotliví uchazeči podmínky výběrového řízení splňují. „Ukončení výběrového řízení a možný výběr vítězného uchazeče Misterstvo financí předpokládá v závěru roku 2018,“ řekla serveru Šárka Šmolíková z tiskového oddělení Ministerstva financí.

Finanční správa pod Janečkovým vedením čelila kritice kvůli údajnému nadužívání takzvaných zajišťovacích příkazů, kterými může blokovat majetek firem podezřelých z nezaplacení daně. Kritiku nedávno vyvolal také postup Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, který podle médií kvůli kontrole elektronické evidence tržeb vyzval k podání informací o svatební hostině téměř stovku novomanželů.

 

reklama

autor: čtk

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

20:19 Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

Účastníkům konference o dezinformacích se v Poslanecké sněmovně dostalo informací od ředitele BIS Mi…