O místo šéfa Finanční správy mají zájem dva uchazeči

30.11.2018 16:37

Do výběrového řízení na nového ředitele Generálního finančního ředitelství se přihlásili dva uchazeči. Jde o současnou zástupkyni odcházejícího Martina Janečka Tatjanu Richterovou a o auditora Václava Poloka. Informoval o tom server Seznam Zprávy.

O místo šéfa Finanční správy mají zájem dva uchazeči
Foto: Hans Štembera
Popisek: Za tisíc korun si toho v příštím roce budeme moct koupit možná zase míň

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček na počátku listopadu požádal o odvolání a ve funkci skončí na konci roku. MF chce vybrat nového šéfa Finanční správy tak, aby se funkce ujal od ledna příštího roku.

Polok v minulosti podle serveru vedl finanční úřad v Bohumíně. V současné době je auditorem Městské nemocnice v Ostravě.

Ministerstvo financí podle serveru uvedlo, že posuzuje, zda jednotliví uchazeči podmínky výběrového řízení splňují. „Ukončení výběrového řízení a možný výběr vítězného uchazeče Misterstvo financí předpokládá v závěru roku 2018,“ řekla serveru Šárka Šmolíková z tiskového oddělení Ministerstva financí.

Finanční správa pod Janečkovým vedením čelila kritice kvůli údajnému nadužívání takzvaných zajišťovacích příkazů, kterými může blokovat majetek firem podezřelých z nezaplacení daně. Kritiku nedávno vyvolal také postup Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, který podle médií kvůli kontrole elektronické evidence tržeb vyzval k podání informací o svatební hostině téměř stovku novomanželů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

15:00 Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

Přichází poslední šance, jak zastavit unijní Green Deal? Možnost ubránit se zdražování energií, omez…