Problematika takzvaných sKaret, ke které se vláda vrátí už poněkolikáté, je důvodem posledních sporů koaličních ODS a TOP 09, která za ministerstvo práce odpovídá. Kontroverzní karta má podle ní pokračovat, neboť elektronizace státní správy je cestou do budoucna, ODS a premiér si ale myslí, že projekt, ve kterém už se utopily velké peníze, by měl být ukončen.
Daňové změny v souvislosti s novým občanským zákoníkem se týkají například zrušení výpočtu ze superhrubé mzdy, snížení limitu na odpočet úroků z hypoték nebo plného spuštění Jednoho inkasního místa, to vše proti původním plánům až od roku 2015. Zároveň kabinet projedná i nový zákon o dani z nabytí nemovitých věcí, který by měl nahradit dosavadní daň z převodu nemovitostí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno, čtk