O příspěvky na sport žádalo více jak 3000 klubů a oddílů

15.03.2016 15:20 | Zprávy
autor: spa

Přes 3000 oddílů a tělovýchovných jednot zažádalo přímo na ministerstvu školství o peníze na sport dětí a mládeže. Zatím jich uspělo 70 procent, ale po doplnění některých nedostatků v dalších žádostech se to číslo může zvýšit, řekla dnes ČTK ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Ze systému rozdělování vyplývá, že na každé dítě připadá 1000 korun ročně, uvedl na tiskové konferenci premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

O příspěvky na sport žádalo více jak 3000 klubů a oddílů
Foto: Viktor Sliva
Popisek: Zaplněný stadion v Brně za Lužánkami

Dotační program osm je historicky prvním programem, kdy se peníze na sport rozdělují z ministerstva přímo jednotlivým organizacím, nikoliv prostřednictvím sportovních svazů. Je v něm 362 milionů korun, které jsou určeny výhradně na podporu sportu dětí a mládeže, konkrétně například na nákup vybavení nebo zaplacení trenérů. "Pomáhá to zvýšit dostupnost sportu. Mohou o to méně požadovat po rodičích dětí," řekl premiér.

Se žádostí už uspělo 70 procent zájemců, u těch zbývajících 30 procent kluby žádosti doplňují. Odstraňují chyby, které odstranit lze. "Předpokládám, že pak se míra nevyhovění bude pohybovat mezi pěti a deseti procenty," řekla Valachová. Odmítnutí žadatelé i případní noví zájemci ještě budou mít další šanci. Vzhledem k tomu, že peníze určené na tento program zbývají, vypíše ministerstvo druhé kolo žádostí.

Premiér by chtěl, aby tento způsob financování pokračoval i v dalších letech, s čímž ministerstvo školství počítá. Na podzim chce také ministerstvo vypsat nové tříleté programy, které nabídnou dlouhodobější perspektivu financování, uvedla Valachová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…