O příštím prezidentu Spojených států je prý rozhodnuto. Bývalý spolupracovník Tony Blaira promluvil

12.03.2016 16:44 | Zprávy

Bývalý spolupracovník Tonyho Blaira John McTernan tvrdí, že v prezidentských primárkách ve Spojených státech nebudou o budoucím prezidentu rozhodovat společenské třídy, ale národnostní menšiny. Předpovídá, že zvítězí Hillary Clintonová, protože si dokázala získat přízeň afroamerických voličů.

O příštím prezidentu Spojených států je prý rozhodnuto. Bývalý spolupracovník Tony Blaira promluvil
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Americký multimiliardář a lídr republikánské kandidátky Donald Trump se podle McTernana soustředí na získání podpory bílé dělnické třídy a pokračuje tak údajně ve strategii, kterou praktikoval již bývalý americký prezident Richard Nixon. „Trump vychází z téhož vlasteneckého populismu. Odvolává se na hněv bílých dělnických voličů, na které doléhají všechny negativní dopady ekonomické globalizace. Jejich vztek namířený proti elitám je pohonnou hmotou jeho kampaně,“ soudí McTernan.

„Problém je však v tom, že se Spojené státy mění a stávají se zemí, kde tvoří etnické menšiny faktickou většinu. Ve čtyřech nejlidnatějších státech, tedy Kalifornii, New Yorku, Floridě a Texasu je španělština de facto druhým oficiálně nejpoužívanějším jazykem. Jak se ovšem mohli přesvědčit prohispánští republikánští kandidáti Jeb Bush a Marco Rubio, aktivistická část republikánské strany voliče nijak neoslovila,“ uvádí McTernan a tvrdí, že podobnou bitvu mezi rasou a třídou vedou také demokraté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Řada lidí nežije důstojný život, obává se o svou budoucnost a nemá důvěru ve stát

To máte úplnou pravdu, v tom, co tvrdíte, ale co s tím hodláte dělat? Nebo i lépe, proč jste s tím něco neudělali, když jste byli docela dlouho ve vládě? Nebo myslíte, že to před 4 roky byla situace dobrá, že se nám žilo dobře a lidé se nebáli o sovu budoucnost a věřili státu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Německo: 79 útoků nožem denně. Politici řeší délku čepelí

0:00 Německo: 79 útoků nožem denně. Politici řeší délku čepelí

Čísla dokládají, že v Německu dochází v průměru k 79 útokům nožem den co den. Na hrozivá čísla upozo…