ODS ani TOP 09 nechtějí předčasné volby, soudí Klasnová

20.04.2012 11:11

Manželka nepravomocně odsouzeného poslance Víta Bárty Kateřina Klasnová se znovu jednoznačně postavila za svého muže, když v rozhovoru pro Právo prohlásila, že je čistě na něm, zda bude dál vykonávat svůj mandát. Poslankyně prý zároveň nevěří, že ODS a TOP 09 nakonec přistoupí k předčasným volbám, jak vyhrožují. Krizi podle ní tentokrát vyvolali premiér Petr Nečas (ODS) a Karolína Peake, tak ať jí vyřeší.

ODS ani TOP 09 nechtějí předčasné volby, soudí Klasnová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová u soudu s Vítem Bártou
reklama

Poslankyně Kateřina Klasnová má za to, že k předčasným volbám nedojde. ODS a Top 09 jimi sice vyhrožují, ale ve skutečnosti si je nejspíš nemohou dovolit a to jak kvůli ne právě lichotivým volebním preferencím, tak kvůli stranickým pokladnám.  

Premiér vydal ultimátum, tak ať si to užije

„Myslím si, že ze strany pana premiéra je pohrůžka předčasnými volbami spíše mediální tvrzení. Nejsem zdaleka přesvědčena, že ODS i TOP 09 by chtěly vyklidit své posty v Poslanecké sněmovně. Kdyby se dnes zjišťovaly u poslanců této strany jejich postoje, tak si myslím, že nějaké nadšení a ochota jít do předčasných voleb mezi nimi rozhodně není,“ řekla Právu.

Nově zvolená koaliční vyjednavačka za VV k tomu dodává, že se premiér Nečas opakovaně vymezoval vůči ultimátním požadavkům VV a teď sám jedno ultimátum Karolíně Peake dal. VV proto bude se zájmem sledovat, jak se celá situace vyvine a na své koaliční partnery nebudou tlačit.

Manželka Víta Bárty také nechtěla nijak komentovat další fungování VV, pokud skončí v opozici, bude prý strana podporovat jak rozumné návrhy vlády, tak přijatelné návrhy levice. Stejně tak se odmítla vyjadřovat v otázce, zda uvažuje o kandidatuře na předsedkyni VV. Prý je to předčasné.

Manžel za chyby tvrdě platí

Klasnová ve vyjádření dále uvedla, že nevidí důvod, proč by měla na svého manžela tlačit, aby složil mandát. V této napjaté politické situaci je to rozhodnutí čistě na něm. Tím, že je Bárta veřejně známý a působí ve sněmovně s odkrytými kartami, snáší se mu na hlavu množství kritiky. Už jen tím, že jí musí čelit, platí za své předchozí chyby. Je však dobře, že působí v politice otevřeně a nehraje zákulisní hry jako mnozí lobbisté, kteří ovlivňují např. ODS.

„Vím, že oficiální tváří ODS je pan premiér, tváří TOP 09 je pan Schwarzenberg, ale hovoří se také o tom, že v zákulisí se pohybují různí lidé. Můj manžel není žádný Langer, není žádný Rittig a ani žádný jiný zákulisní hráč. Dělá politiku se svou tváří, neschovává se nikam do pozadí. Za své chyby platí měrou vrchovatou, nese veškeré důsledky svých i nerozvážných kroků,“ uzavřela poslankyně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…