ODS bude ve volbách opět strašit Řeckem, píše Právo

26.03.2012 8:09

ODS hodlá nasadit překvapivou předvolební kampaň před podzimními senátními a krajskými volbami. Podobně jako v roce 2010 bude varovat před státním bankrotem a vysvětlovat nepopulární reformy a škrty v rozpočtu. Informuje deník Právo.

ODS bude ve volbách opět strašit Řeckem, píše Právo
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost
reklama

Podobný způsob vedení kampaně se ODS vyplatil před sněmovními volbami v roce 2010. Hrození „řeckou cestou“ přilákalo ke straně řadu voličů. Nová kampaň má vysvětlil, že vláda nedělá škrty pro zábavu, ale kvůli tomu, aby se vyhnula státnímu bankrotu.

ODS bude vysvětlovat vládní kroky

„Jak kampaň do krajských, tak do senátních voleb bude mít celostátní linku. To je v ODS již dohodnuto. Budeme komunikovat témata, která souvisí s vládní politikou,“ řekl deníku Právo místopředseda ODS Pavel Drobil, který má přípravu kampaně na starost.

Podle Drobila je nutné lidem vysvětlil, že vláda dělá kroky proto, aby důchodci dostávali důchody a ti budoucí na ně dosáhli, aby studenti mohli studovat za slušných sociálních podmínek, aby podnikatelé mohli podnikat.

Místopředseda ODS a ministr obrany Alexandr Vondra bude obhajovat senátorské křeslo na Litoměřicku. Věří, že opět uspěje. „Vláda dělá kroky, které jsou nutné k tomu, aby země neupadla do situace, v které je Řecko nebo Portugalsko, takže věřím, že to lidé pochopí,“ řekl Právu.

Zaplaví kraje modrá tsunami?

Občanští demokraté tak chtějí zopakovat úspěch ČSSD a její „oranžové tsunami“, která před čtyřmi lety drtivě vyhrála díky celostátním tématům. Lidé tehdy slyšeli na kritiku třicetikorunových poplatků u lékaře. ČSSD získala místa všech 13 hejtmanů a 23 z 27 senátorských křesel.

Drobil slíbil, že se strana nesníží k tomu, aby v krajských volbách slibovali něco, co pak nebude možné splnit. „Nebudeme voliče oblbovat tím, že budeme tvrdit, že kraje mají jiné kompetence, než mají. Když jsme ale v opozici, tak vést čistě krajskou kampaň by nebylo efektivní,“ vysvětlil deníku Právo.

Podle šéfa poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se ale volby budou týkat spíš krajských témat. „Já vím, že se jim (ČSSD) v roce 2008 povedlo vyrobit téma třictikorunových poplatků jako téma krajských voleb, ale já myslím, že se to podruhé opakovat nebude a že krajské volby budou především o krajských tématech,“ prohlásil Stanjura v České televizi.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…