ODS před volbami slibuje: Všem zaměstnancům zvýšíme čistou mzdu

19.04.2017 22:41

Občanští demokraté dali nahlédnout pod pokličku svých chystaných volebních plánů. Všem zaměstnancům zvýšíme čistou mzdu, slibuje ODS. A o kolik si zaměstnanci mají polepšit? Přesvědčte se sami.

ODS před volbami slibuje: Všem zaměstnancům zvýšíme čistou mzdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

ODS před volbami slibuje, že v případě volebního úspěchu si přijdou na své jak zaměstnavatelé, tak zaměstnanci. Podle občanských demokratů si to zaslouží, když je na tom teď česká ekonomika tak dobře.

„Ekonomice se daří, přesto patříme k zemím s největším daňovým zatížením a nejvyšší cenou práce. Proto chceme prosadit zvýšení čistých mezd zaměstnanců průměrně o 7 %. Docílilo by se toho zavedením 15procentní sazby daně z hrubé mzdy – nikoliv tedy ze superhrubé jako doposud,“ předestřel předseda strany Petr Fiala jeden z hlavních návrhů daňových změn.

„V ODS jsme vždy bojovali za co nejspravedlivější a nejjednodušší daňový systém. Aby nebyli znevýhodňováni ti, kteří se snaží a kterým se daří, a abychom byli shovívaví i k těm, kteří jsou na tom hůř. Především by měl každý mít jasno, kolik má státu zaplatit a co za to má dostat,“ dodal.

ODS dále plánuje obnovit strop pro odvody zdravotního pojištění na úrovni čtyřnásobku průměrné mzdy a zaměstnavatelům hodlá snížit povinné odvody za každého zaměstnance o dvě procenta. Pokud k tomu ovšem dostane mandát od voličů a bude mít šanci svůj program prosadit.

Celé vyjádření ODS naleznete zde.

Strana dále slibuje, že bude co nejméně zasahovat do daňového systému, aby po celé volební období příliš nečeřila daňové vody a poskytla občanům trochu oddechu po časech koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL, která uvaluje na daňové poplatníky celou řadu nových povinností.

Ani při snížení daní však nepřijde zkrátka státní rozpočet. Občanští demokraté plánují, že zruší některé nesmyslné dotace, čímž prý do rozpočtu získají až 24 miliard korun navíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

17:45 Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

Kněz Tomáš Halík se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil ke kardinálu Dominiku Dukovi a kauze syrsk…