Obama je jako Lenin. Toto zcela vážně napsal americký publicista

28.08.2014 9:17

Bývalý spolupracovník Ronalda Reagana a v současné době publicista Paul Craig Roberts je přesvědčen, že současná Obamova administrativa se zhlédla v leninismu. Má s touto ideologií podle jeho názoru společné to, že rovněž nerespektuje zákony a pravidla.

Obama je jako Lenin. Toto zcela vážně napsal americký publicista
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Barack Obama, 44. prezident USA
reklama

Anketa

Kdo napáchal na světě nejvíc zla?

7%
20%
73%
hlasovalo: 15824 lidí

„Podle Lenina měla stát sovětská vláda nad všemi zákony a pravidly. Neměla být tedy ve svých záměrech ničím a nikým omezována. V 21. století se touto leninskou doktrínou řídí také americká vláda. Žádné domácí ani mezinárodní zákony nejsou schopny zabránit USA, aby mučila vězně či prostřednictvím vojenských operací omezovala suverenitu jakékoliv země na světě. Právo na spravedlivý proces zakotvený v Ústavě nebrání americkým úřadům v tom, aby zadržovaly své občany na dobu neurčitou," přichází Roberts s odvážným srovnáním. 

Posledním projevem této americké ignorance je podle Robertse prohlášení Washingtonu, že neplánuje koordinovat útoky na ISIS na syrském území se syrskou vládou. „Washington při své touze použít vojenskou sílu nezná hranic. Suverenita svébytných států jej absolutně nezajímá. Vláda práva vzala v USA za své. Sýrie má plné právo být po tomto prohlášení nervózní. ISIS je na území Sýrie především proto, že jej Spojené státy před nedávnem ozbrojily. Letecké údery Washingtonu proti ISIS tak mohou být pouhou záminkou, jak bombardovat syrské letecké síly," je přesvědčen Roberts. 

Celý článek v angličtině je ZDE.

„Jsme tak svědky dalšího selhání Obamovy administrativy. Stejně jako v Libyi, i v Sýrii Obama podporoval džihádisty, kteří předstírali, že bojují v rámci demokratických principů proti diktátorovi. Washington bohužel postupem času ztratil nad tímto monstrem kontrolu a to pozřelo rozlehlé části Sýrie i Iráku. Z těchto území se pokouší vytvořit stát, který je nepřátelský vůči Západu i muslimským vazalům Západu," konstatuje Roberts. 

„A aby toho nebylo málo, tak USA hrozí Rusku válkou. Washingtonu přitom musí čelit povstáním v mnoha oblastech, kde zuří válečné konflikty. Obamova administrativa neumí využívat diplomacii. Jejím jediným nástrojem jsou donucovací prostředky. Je přitom jisté, že Washington nemá dostatek sil, aby si podmanil celý svět násilím. Nebo se mýlím? Spojenec USA Izrael rovněž podporuje leninismus a používá bezbřehý a nezákonný postup nátlaku vůči Palestincům. Ze všech současných režimů na světě stojí pouze Washington a sionistický Izrael nad zákonem. Jejich ideologie jsou nevypočítatelné a nebezpečné. V jejich podání nejde o demokracií, ale o tyranii," ostře kritizuje Roberts americkou a izraelskou vládu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…