Obnovená ODA se chystá na říjnové volby, mluví o masivní kampani

15.05.2017 19:30

Obnovená Občanská demokratická aliance (ODA), v jejímž čele stojí miliardář Pavel Sehnal, se chystá na říjnové volby do Poslanecké sněmovny. Plánuje „masivní billboardovou kampaň“, voliče chce oslovovat také prostřednictvím klasických tištěných médií i sociálních sítí. Hlavními programovými prioritami strany jsou snazší podnikání, spravedlivé důchody a dobře fungující města pro občany.

Obnovená ODA se chystá na říjnové volby, mluví o masivní kampani
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODA Pavel Sehnal
reklama

„Vše pak vzájemně sjednocuje nekompromisní ústřední heslo kampaně: přeškrtnuté Nejde a výrazné Musí to jít,“ uvedla dnes ODA v tiskové zprávě. Sehnal s programem v pátek seznámil delegáty prvního celorepublikového sněmu obnovené ODA, kteří rovněž schválili členy vedení či zprávu o hospodaření.

Předseda aliance uvedl, že po vzniku prvních základních organizací a krajské organizace v Praze budou v příštích týdnech následovat i další regiony, například v Pardubickém, Královéhradeckém či Jihomoravském kraji. „Do letních prázdnin chceme mít založené organizace ve všech krajích,“ doplnil Sehnal.

Sehnalova ODA zahájila činnost letos v lednu, využila značku někdejší vládní strany z 90. let a chce na ni navazovat pravicovým programem zaměřeným na podnikatele. Strana se chce zaměřit zejména na komunální volby v příštím roce, představit se chce už i v letošních sněmovních volbách. Hodlá usilovat mimo jiné o snížení daně z příjmu firem, odbourávat systém dotací a zahájit proces přijetí eura.

Sehnal v březnu oznámil, že se rozhodl získat nové členy prostřednictvím makléřů pojišťovací společnosti. Ti zájemce o členství lákají mimo jiné na celodenní bezplatný rodinný pobyt v aquaparku v Čestlicích u Prahy, který Sehnal vlastní.

V uplynulých letech zasáhla do české politiky řada miliardářů. Nejúspěšnějším je Andrej Babiš, který své hnutí ANO dovedl až do vlády a je favoritem příštích voleb. Vlastník sázkové společnosti Synot Ivo Valenta byl za Stranu soukromníků zvolen do senátu, spolumajitel společnosti Penta Marek Dospiva podporuje nově vzniklou stranu Realisté. Textař a bývalý spolumajitel sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček, který svůj majetek odhaduje na 400 milionů korun, hodlá příští rok kandidovat na prezidenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…