Obviněnému žháři z Bohumína hrozí doživotí. Rodinu ohrožoval už v minulosti, měli z něj strach

10.08.2020 18:15 | Zprávy
autor: rak

Ze založení požáru panelového domu v Bohumíně, při němž v sobotu zemřelo 11 lidí včetně tří dětí, policie obvinila čtyřiapadesátiletého muže. Muž, který byt s lidmi uvnitř úmyslně zapálil, je viněn z vraždy a obecního ohrožení, může mu za to hrozit i doživotní trest. Motivem byly déletrvající spory uvnitř rodiny. Obviněný měl byt zapálit pomocí hořlaviny a následně před domem přihlížet požáru a tomu, jak jeho příbuzní umírají při skoku z okna.

Obviněnému žháři z Bohumína hrozí doživotí. Rodinu ohrožoval už v minulosti, měli z něj strach
Foto: Repro Facebook Tomas Minarcin
Popisek: Požár domu v Bohumíně

Motivem žhářského útoku měly být spory uvnitř rodiny. To potvrzují i výpovědi mnohých svědků pro média. Spory v rodině již měly trvat podstatně déle.

„Lenka V. v sobotu oznámila na facebooku, že za pár hodin bude slavit své třicáté narozeniny. Pozváno měla na patnáct lidí, vyjma jediného příbuzného, otce svého snoubence, pětapadesátiletého Zdeňka K. Důvod měla jednoduchý. Před měsícem po hádkách rodinu napadl s pistolí v ruce a vyhrožoval jim, že je zabije. Zdeněk K. ale na oslavu přišel. Neočekávaně zazvonil u dveří v jedenáctém patře věžáku v Bohumíně na Karvinsku, a jakmile mu rodina otevřela, začal kolem sebe stříkat hořlavinu. V pár vteřinách škrtnul. Byt byl okamžitě v plamenech, přítomní včetně jeho syna a vnuka se neměli jak odsud dostat. Zdeněk K. v klidu odešel po schodišti před dům a sledoval, jak panelák hoří a jeho příbuzní se snaží v zoufalství zachránit skokem z okna,“ napsala k případu pondělní MF Dnes.

Zdeněk K. zuřil, protože ho opustila žena a odstěhovala se k synovi. Pravděpodobně proto byt zapálil. Žena jako jedna z mála ohnivou hrůzu přežila a momentálně je v nemocnici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…