Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka

26.10.2021 11:14 | Ze sítí

Podle zkušeností laborantky Jany Filipové skutečně prodělání covidu-19 vítězí nad očkováním v tvorbě protilátek. „Vidím dnes a denně výsledky, které jednoznačně ukazují, že mnoho lidí po očkování nemá vůbec žádné, nebo jen minimální množství protilátek a naopak mnoho lidí, kteří prodělali covid, má protilátky klidně i po roce a půl,“ říká. Zvýhodňování očkovaných je tedy podle ní nesmysl, stejně tak jako požadovat po těch, kdo mají protilátky, aby se neustále testovali. Její zkušenost pak potvrzuje to, co odhalil pirátský expert na zdravotnictví Ondřej Dostál.

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka
Foto: Reprofoto: Prostor X
Popisek: Jana Filipová.

Jak jsme již informovali, podle dat ISIN, které zveřejnil pirátský expert na zdravotnictví Ondřej Dostál, mezi pozitivně testovanými převládají očkovaní nad těmi, kdo nemoc již prodělali. Za tři dny, od 22. října do 24. října, bylo mezi 8819 nakaženými 165 lidí, kteří už nemoc prodělali a 2229 s dokončeným očkováním. Mezi 2618 hospitalizovanými za tři dny byly reinfekce nulové. Jak vyplývá z tabulky, kterou zveřejnil, mezi pozitivně testovanými je také 43 lidí, jež covid-19 prodělali a jsou také plně očkováni. Jak Dostál zmínil, jedná se o zdroje dat, které nejsou běžně dostupné.

Anketa

Ještě přitvrdit proti neočkovaným?

20%
77%
hlasovalo: 28138 lidí
Tuto zkušenost má i bývalá koloniálnice, nyní laborantka Jana Filipová, která proslula svým soudním sporem s Andrejem Babišem. Souhlasí s výzvou lékařů a odborníků, která byla zveřejněna již 16. září.

„Už od února letošního roku, tedy od doby, kdy naše laboratoř začala dělat testy na množství protilátek covid-19 v krvi, vidím dnes a denně výsledky, které jednoznačně ukazují, že mnoho lidí po očkování nemá vůbec žádné, nebo jen minimální množství protilátek a naopak mnoho lidí, kteří prodělali covid, má protilátky klidně i po roce a půl,“ uvádí Filipová ze své zkušenosti a dodává, že očkování skutečně nechrání před nákazou a šířením nemoci. „Takže jakékoli zvýhodňování očkovaných je z medicínského hlediska naprostý nesmysl,“ dodává.

A je nespokojená. „Osobně mi velmi vadí situace, kdy i já jsem začala být na pracovišti nucena k očkování, ačkoli všichni vědí, že i po téměř 10 měsících od covidu mám přes 6000 protilátek a všichni velmi dobře vědí, že očkování pro mne může mít negativní následky. Přesto mi bylo řečeno, že si buď donesu od nějakého lékaře papír, že se očkovat nemůžu, nebo si budu každé 3 dny platit test, který ani pro zdravotníky nebude od listopadu zdarma!“

„Jsem zdravá, mám výbornou imunitu, která při nemoci covid zafungovala na jedničku, nikde jsem nikoho nenakazila, a přesto mne společnost šikanuje a diskriminuje!“ stěžuje si Jana Filipová.

Ondřej Dostál zveřejnil i dnešní data, která mu poskytla senátorka Alena Dernerová. Nově nakažených je celkem 4262. Z toho většinu tvoří neočkovaní, kteří covid-19 neprodělali, je jich 3031. Následují očkovaní, kteří covid-19 neprodělali, v počtu 1231. Jen zlomek, 68 lidí, je pak po prodělání nemoci a bez očkování. Nejmenší podíl mají očkovaní po prodělání covidu. kterých je 25. Kromě statistik nakažených Ondřej Dostál poskytl i statistiky hospitalizovaných, které mají senátoři a poslanci k dispozici. Opět většinu tvoří neočkovaní a nepromoření, kterých je celkem 628 a 110 z nich leží na jednotce intenzivní péče. Opět jsou za nimi očkovaní, kteří nemoc ještě neprodělali. Těch je 425 a 48 je v těžkém stavu. Neočkovaný, který nemoc prodělal, není v nemocnici ani jediný. Očkovaní, kteří nemoc prodělali, jsou v nemocnici dva.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Kdo nese odpovědnost za situaci v Praze? Vláda nebo Vy?

Jako primátora se vás ptám. Jak je možné, že se v jiných krajíc řeší, zda mají pro uprchlíky kapacity (ubytovací, zdravotní, sociální, práci…),v Praze toto evidentně nikdo neřešil, nikdo se lidí neptal. Víte mě to přijde tak, že hlavně pažané jsou solidární hodně, ale zbytek republiky méně a ze všeh...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrádci. Místa na Ukrajině dost. Okamura drsně popojel dál

12:36 Zrádci. Místa na Ukrajině dost. Okamura drsně popojel dál

Tomio Okamura po minulém týdnu, kdy při jeho vystoupení vláda opustila Sněmovnu a zaznívala slova o …