Očkování prý drhne. Potřebovali by ho diabetici či onkologičtí pacienti

17.04.2021 11:34 | Zprávy

Když v České republice začal před více než rokem řádit koronavirus, epidemiologové se shodli na tom, že je proti němu třeba chránit osoby starší pětašedesáti let, ale nejen je. Podle odborníků je třeba ochránit také diabetiky, onkologické pacienty, pacienty s neurologickými nemocemi a další, tedy celkově asi 2,5 milionu občanů. Ochránilo by je i očkování proti covidu. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) sice o vakcínách hodně mluví, ale v praxi očkování drhne.

Očkování prý drhne. Potřebovali by ho diabetici či onkologičtí pacienti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

Zatímco Izrael v očkování populace jednoznačně vede, Česko v této snaze významně zaostává. Nejen za Izraelem, ale také za Spojenými státy, Velkou Británií, Finskem a řadou dalších zemí. Server Echo24.cz upozorňuje, že v ČR vakcinace populace nebezpečně drhne.

Nedaří se rychle očkovat občany, které koronavirus ohrožuje. Prozatím bylo v Česku podáno asi 2,4 milionu dávek vakcín, ale ty byly v prvé řadě podány zdravotníkům, aby se měl o covidové pacienty kdo starat.

Do kategorie přednostně očkovaných byli zařazeni i učitelé, policisté a hasiči, ale kupříkladu také někteří úředníci. Jednotlivým resortům nabídl přednostní očkování Ústřední krizový štáb vedený ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Některé resorty nabídku přijaly, např. Ministerstvo zemědělství nebo Ministerstvo pro místní, a některé odmítly, např. Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Praktičtí lékaři si ve facebookové skupině Mladí praktici stěžují, že na vakcíny pro své nemocné rizikové pacienty čekají marně. „Distributor nedistribuoval, koordinátor nekoordinoval,“ popsali zklamaně praktičtí lékaři skutečný stav věci.

Vláda Andreje Babiše v minulosti slibovala, že 5 tisíc praktických lékařů v Česku zvládne naočkovat 50 tisíc lidí den co den.  V ordinacích praktických lékařů však bylo prozatím podáno jen 270 tisíc dávek vakcín.   

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…