Od Okamury zahřmělo na média: O nás píšete, ale o tomto mlčíte. A jde o hodně peněz

01.11.2017 11:43

Jiří Kobza, bývalý velvyslanec a nový poslanec za hnutí SPD, se rozčílil na pokrytectvím českých novinářů. Ti, co se rádi ohánějí svobodou a nezávislostí žurnalistiky, nyní podle něj ukazují svou zaujatost, když se snaží zoufale vyšťourat jakoukoliv špínu na zástupce SPD, zatímco politici jiných stran je nevzrušují, i když se často jedná o skutečné extremisty.

Od Okamury zahřmělo na média: O nás píšete, ale o tomto mlčíte. A jde o hodně peněz
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

Podle Kobzy jsou tito lidé vyděšeni představou zestátnění médií, kterou po volbách zmínil předseda SPD Tomio Okamura. V reakci na to začali v touze po diskreditaci zuřivě hledat cokoliv v minulosti Okamurových poslanců.

„Svou nestrannost dokazují tím, že ostatní strany víceméně vynechávají, jinak by se pozastavovali a rozvrtávali napřiklad spojení Pirátů s ultralevicovou Antifou,“ dodává Kobza. K tomuto spojení dodal, že Piráti zcela otevřeně podporují islamizaci Evropy. Není to prý příliš překvapivé, už proto, že Pirátskou internacionálu vede belgický muslim, ale český čtenář se takové věci nedozví.

Ale nejde prý jen o Piráty, ale i o všechny ostatní strany. „Neřeší lithium (očividně příliš odborné), nevšimli si schválení katastrofální smlouvy CETA, neřeší OKD, MUS ani další causy. Neřeší 3 miliony našich občanů, živořících na hranici chudoby, neřeší únik kapitálu do zahraničí. Nejspíš proto, že tyto causy by přesahovaly jejich intelektuální schopnosti. Soustředí se tedy na to, na co stačí,“ napsal Jiří Kobza na svůj Facebook. Intelektuální metou českých novinářů je tak třeba profesní minulost poslankyně Lucie Šafránkové.

„Řeší SPD, to je teď ve fóru, žádané a podle všeho i nejlépe placené,“ uzavírá poslanec.

V diskusi pak ujistil, že zbývajících poctivých a čestných novinářů si váží. „Vím, jak to mají v současnosti těžké. Ten článek mířil na ty , kteří pracují na politické zadání a neštítí se vyměnit novinařinu za propagandu,“ dodává poslanec.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

8:45 Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

ROZHOVOR „To, že se spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem promítne do výměny studentů, je …