Od Romů přes hubu? Svědectví Romky

13.08.2018 7:20

O incidentu v Dubí, při kterém došlo ke rvačce mezi „bílou“ a romskou ženou a následně se do bitky zapojili i muži, se již napsalo mnohé. Nyní přináší server Romea.cz svědectví ženy, která tvrdí, že „bílá“ žena vše vyprovokovala.

Od Romů přes hubu? Svědectví Romky
Foto: Repro Facebook/ JV Press
Popisek: Momentka z koupaliště v Dubí krátce po útoku
reklama

Zbitý mladík na koupališti v Dubí se podle médií snažil zklidnit roztržku mezi dvěma ženami, která vznikla kvůli dětem v brouzdališti. Následně ho napadla skupina lidí. Incident podle starosty způsobila skupina Romů z Teplic, což poškozuje místní romskou komunitu z Dubí a rozděluje společnost. 

Fotogalerie: - Rudý sever

KSČM sjezd KSČM - Liberec 2012
Vojtěch Filip - sjezd KSČM Liberec 2012
KSČM si o víkendu v Liberci volila vedení strany.
KSČM si o víkendu v Liberci volila vedení strany.
KSČM si o víkendu v Liberci volila vedení strany.
KSČM si o víkendu v Liberci volila vedení strany.

Anketa

Jsou homosexuálové v České republice kráceni na svých právech?

4%
96%
hlasovalo: 9494 lidí

„My, členové romské komunity a obyvatelé města Dubí, odsuzujeme násilný čin, který se stal dne 7. srpna 2018 na koupališti v Dubí,“ uvádějí místní Romové. „Toto nepochopitelné agresivní chování teplických Romů poškozuje nás, Romy žijící na území města Dubí, a narušuje naše vztahy s majoritní společností. Jsme rádi, že žijeme ve městě, kde se s romskou komunitou spolupracuje a komunikuje. Žádáme o důsledné vyšetření celé události a o potrestání viníků,“ píší. Prohlášení podepsala již stovka Romů z Dubí a další podpisy přibývají.

Je však možné, že vše bylo trochu jinak. Server Romea.cz přináší svědectví ženy, která byla jednou z hlavních aktérek. Její dítě totiž mělo údajně topit jiné dítě a tím celý konfikt vyprovokat. To však žena popírá a uvádí, že děti na sebe jen cákaly vodu. 

Videorozhovor najdete ZDE.

Romská matka však uvádí, že „bílá“ žena její dítě chytla, třásla s ním a následně je hodila do bazénku. Ona prý jen své dítě začala bránit, paní jí začala nadávata. „Vzala jsem své dítě, které bylo v šoku, a odešla jsem zpět na deku,“ uvedla dále romská žena serveru Romea.cz. Následně došlo ke rvačce mezi romskou a „bílou“ ženou. Na stranu Romky se pak přidává pro server i další svědkyně. 

„První zaútočil David M., který vběhl do bazénu a surově odhodil romskou ženu, která se v bazénku prala s českou ženou, a udeřil ji pěstí,“ popisuje pak i zapojení mladíka do celého konfliktu.

„Přivolaní policisté si nás vůbec nevšímali, vyslýchali pouze majoritu, nám vůbec nedali prostor nic říci, i když jsme se o to snažili,“ poznamenávají pak další svědkyně. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…