Od zbrojařského průmyslu k asistované reprodukci

21.09.2020 10:44

Nečekané rozhodnutí učinila společnost CSG Group Michala Strnada. Vstoupila do společnosti Prague Fertility Centre, která se zabývá umělým oplodněním. Po koupi výrobce hodinek Prim, který se teď nově spojil s národní soutěží krásy Českou Miss, je to další oblast, kam dříve čistě průmyslově-technologický holding expanduje.

Od zbrojařského průmyslu k asistované reprodukci
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo
reklama
„Akvizici vnímáme jako zajímavou investiční příležitost a jako dlouhodobý projekt. Nicméně hlavní oblastí podnikání CSG je a zůstane průmysl,“ řekl Petr Formánek, člen představenstva CSG.
 

Anketa

Byl Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

91%
9%
hlasovalo: 12999 lidí
 
Vývoj na poli asistované reprodukce je bezpochyby potenciál budoucnosti. Není divu, že tato oblast přitahuje bohaté byznysmany. Výjimkou není ani premiér Babiš, jenž vlastní zdravotnickou skupinu FutureLife, která má kliniky po celé Evropě. 
 
Prague Fertility Center, do kterého nyní CSG vstupuje, je ale zajímavé v tom, že disponuje vlastním výzkumem v oblasti embryologie. Při vyhodnocování embryí pomáhá pracovníkům i umělá inteligence. 
 
"K tomu, abychom mohli realizovat naše plány, jsou potřeba finanční prostředky, proto jsme se poohlíželi po finančně silném partnerovi, který by přispěl k tomu, abychom naše služby posunuli ještě o stupínek výš. Věřím, že ve skupině CSG jsme jej našli,“ řekla Sonja Lazarovská, spoluzakladatelka centra. 
 
České reprodukční kliniky patří k celosvětově uznávané špičce v oboru. O tom svědčí i skutečnost, že větší polovinu klientek tvoří zahraniční pacientky. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus opět prezidentem? Neřekl ne. A výprask Prymuly

8:37 Václav Klaus opět prezidentem? Neřekl ne. A výprask Prymuly

Český exprezident Václav Klaus má za to, že exministr zdravotnictví Roman Prymula předvedl národu ta…