Odboráři žádají zastavit výrobu. O Velikonocích. A na celý týden

22.02.2021 17:17

Šéf odborů Josef Středula navrhuje tvrdý velikonoční lockdown, který by na týden přerušil téměř veškerou pracovní aktivitu v zemi. „Odbory přišly s návrhem, aby se vyhlásil velikonoční lockdown. Situaci považujeme za neuvěřitelnou,“ řekl Středula k současnému stavu po jednání tripartity. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) takový lockdown zatím odmítá.

Odboráři žádají zastavit výrobu. O Velikonocích. A na celý týden
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

„Odbory požadují po vládě velikonoční lockdown. Nejen čtyři dny přerušené práce, ale klidně celý týden,“ sdělil Středula. „Situaci považujeme za neuvěřitelnou. Není pro nás akceptovatelné dívat se na situaci, kdy z deseti pacientů přijímaných na JIP jich devět umírá. Systému hrozí kolaps,“ řekl šéf odborů podle informací serveru Novinky.cz.

V současnosti v Česku již mnoho týdnů trvá uzávěra obchodů, restaurací a služeb. Žáci se navíc zatím nevracejí do škol, jak měla vláda původně v plánu. Kvůli novému vyhlášení nouzového stavu na žádost hejtmanů také dále platí zákaz nočního vycházení.

„Lockdown je jednou z mála možností, která nás může zachránit. O Velikonocích můžeme za nejmenšího nákladu omezit kontakty. Pojďme udělat tuto akci. Celostátní uzávěra asi na deset dnů by pomohla řešit epidemii,“ opakoval Středula s tím, že do Velikonoc je přes měsíc času, což by mělo stačit k důkladné přípravě podmínek lockdownu.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný ale již několikrát prohlásil, že další zpřísňování není nejlepším řešením. Navíc podle něj zatím není země v situaci, kdy by takový tvrdý lockdown byl nutností. „Ještě je krátká doba na to, abychom se společně vzpamatovali a začali dodržovat to, co je,“ řekl Blatný s tím, že nemocnice ještě mají alespoň minimální kapacitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají si z nás legraci?“ Než soud hodil vládě roušky na hlavu, přišlo toto

18:14 „Dělají si z nás legraci?“ Než soud hodil vládě roušky na hlavu, přišlo toto

Už si z nás doslova dělají legraci, komentovala Zuzana Majerová Zahradníková pro ParlamentníListy.cz…