Odchod Zimoly z vedení ČSSD jen jako předzvěst útoku na Hamáčka? Toto zaznělo přímo z ČSSD

07.11.2018 16:22

Jiří Zimola složil funkci prvního místopředsedy ČSSD. A už se ozývají jeho kolegové – oponenti. Toto si o Zimolově kroku myslí předseda Jan Hamáček a místopředseda strany Roman Onderka. Padlo i jméno Jaroslava Foldyny.

Odchod Zimoly z vedení ČSSD jen jako předzvěst útoku na Hamáčka? Toto zaznělo přímo z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola
reklama

Brněnský místopředseda strany Roman Onderka byl Zimolovým krokem překvapen, protože v poslední době kolega nic podobného neavizoval. „Já si pamatuji poslední tiskovou konferenci po zasedání ústředního výkonného výboru v Hradci Králové, kde ubezpečoval všechny, jak je v jednom týmu s předsedou (Janem) Hamáčkem, jaký je to krásný tandem. Na druhé straně na tomto jednání neprošly některé návrhy platformy Zachraňme ČSSD, které on tam osobně prezentoval,“ podotkl Onderka ve vyjádření pro Českou televizi.    

Připomněl také, že Zimola před několika týdny kritizoval místopředsedu Jaroslava Foldynu za to, že se chystal odejít po komunálních volbách, které pro ČSSD skončily debaklem. Ukazuje to prý, jak Jiří Zimola mění své názory.    

„Jiří Zimola podle mého udělal jednu zásadní chybu v posledním půlroce, a to, že v posledním roce nekomunikoval s poslanci ČSSD, takže tím pádem nemohl znát jejich záměry a názory na danou problematiku a řešení některých témat,“ podotkl Onderka. Zdá se mu, že se Zimola tímto svým krokem připravuje na březnový sjezd. „Bude-li k tomu příležitost, tak podle mého bude Jiří Zimola kandidovat proti Honzovi Hamáčkovi,“ prohlásil Onderka s odkazem na nadcházející jarní sjezd.

Odchod svého prvního místopředsedy okomentoval na sociální síti Twitter i sám Jan Hamáček. „Rozhodnutí Jirky Zimoly mě překvapilo, ale nezbývá mi než jej respektovat. Děkuji mu za půl roku společné práce ve vedení ČSSD. Věřím, že i jako řadový člen bude dál usilovat o jednotnou sociální demokracii, která znovu dokáže oslovit a získat ztracené voliče,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

4:40 A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

Slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, že svévolný Zemanův výklad Ústavy nezná mezí, nen…